Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest

4,8
városi Múzeum közül
Múzeum
Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest
Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert BudapestEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest

Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest bemutatkozása

A Kert sok költözködés után, több mint 150 éve került jelenlegi helyére, a Festetics család egykori pesti birtokára, a mai Józsefváros szívébe. Alapterülete 3,1 hektár, az üvegházak területe meghaladja a 2000 m²-t.
Hazánk első botanikus kertjének központja a Pollack Mihály tervei szerint 1802-ben épült vadászkastély.

Hotel Vital Zalakaros - Pihentető Vital wellness napok
Akciós tavaszi senior ajánlat
04.02-06.30.
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest vélemények

Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 44 városban járt márFelfedező - 114 helyen első értékelőNépszerű író - 295 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 167 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. október 24.gyerekekkel járt itt
A Füvészkertbe egy bámulatos attrakció érkezett 2023.október 20-án, a Garden of lights.
Alíz Csodaországban meséjét alapul véve alkották meg a fénykertet. Kicsiket-nagyokat bámulatba ejt. Az esti séta 60-70 percet vesz igénybe.
Érdemes meglátogatni, bár a jegy kicsit borsos.
Kihagyhatatlan 2022. július 1.egyedül járt itt
Minden évszakban sok élményt nyújt a Füvészkert, amely hivatalosan az ELTE botanikus kertje. Májusban különösen sok növény virágzik, csodás színekbe borult a természet. Nem célom töviről hegyire végig járni a kert minden zegzugát, inkább az aktuális hangulatomhoz illeszkedve sétálgatok alkalmanként, beszívom a virágok illatát.
Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - EgyébEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest -
2055
Érdekes 2022. április 7.a párjával járt itt
Ma örömmel jöttünk el ide megint. Igaz ugyan, hogy régebben mindig a Sakura-ünnepre hegyeztük ki a látogatást, de azért az egy kicsit nyomasztó is volt, a sorbanállás, zajos tömeg miatt. Ma meg egy laza hétköznap, szerencsére nejemnek sem kellett dolgozni, ráértünk, és kellemes tavaszi délutánon kimetróztunk, pótbuszoztunk ide.
Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - BelsőEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Külső képEötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest - Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest -
2055
Kihagyhatatlan 2018. április 16.a párjával járt itt
Elsősorban a Sakura-ünnep vonzott ide, már nem első alkalommal, azután meg persze, összeköti magában az ember a helyet az irodalommal, a vörösingesekkel meg Nemecsek Ernővel is. A Sakura-ünnepnek csak egy hátránya van, hogy túl népszerű már, és bizony tömegek lepik el ilyenkor a helyet. De ha egyszer ez a cseresznyevirágzás ideje.
Kihagyhatatlan 2017. május 20.gyerekekkel járt itt
Az elmúlt években több alkalommal is jártunk a Füvészkertben, nagyon kedvelem ezt a kellemes zöld szigetet a 8. kerületnek amúgy nem legbarátságosabb részén. A szép környezetben az év során számos rendezvény tartanak, voltunk már itt a cseresznyevirágzás idején (Sakura nap), kiskertész foglalkozáson, legutóbbi látogatásomkor pedig kaktusz-kiállítást és vásárt rendeztek a főépület körüli kertrészben.