Bükk

Bükk
... a térkép betöltése folyamatban ...
Az alrégióról

Szálláshelyek száma: 233
Szálláshely értékelések: 1312
Szállások rangsora >>

Leírás:
A vadregényes Bükk hegység nevét a leggyakrabban előforduló fáról, a bükkről kapta. Hazánk legcsapadékosabb, legnagyobb erdőterülettel rendelkező, barlangokban bővelkedő karszthegysége.
A Bükk-fennsík hosszúkás alakú, nyugaton a Bél-kőnél kezdődik, elhúzódik a Bükkszentkereszt-Hámor képzeletbeli vonalig, míg az északi Bánkútnál éri el legészakibb kinyúlását.
115 ismert barlangjából a legtöbb szakértelem nélkül is látogatható, köztük számos ősemberbarlang is: Anna-barlang, István-barlang, Szeleta-barlang, Kecske-lyuk (Miskolc), Istállós-kői-barlang. A miskolctapolcai Barlangfürdő különleges élményt nyújthat termálvízével az üdülni vágyóknak. A turistaútvonalak rengeteg lehetőséget kínálnák, elérhetővé teszik a környező településeket is.
Lillafüred a vízesésekkel, a Szalajka-völgy a pisztrángteleppel, Bánkút a sípályával, Szilvásvárad az erdei vasúttal várja a bükki kalandorokat.

Népszerű városok az alrégióban
Bélapátfalva Bélapátfalva
Felsőtárkány Felsőtárkány

Akciós wellness csomagok Bükk alrégióban
Hungária Panzió - Miskolctapolca
3 nap/2 éjszaka 7.225,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, szauna, sóterápia, flabélos és játszótér használattal, fürdőbelépővel, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.09.01. - 2017.04.30.
Hotel Szeleta - Lillafüred
3 nap/2 éjszaka 7.500,- Ft/fő/éj ártól: reggelivel, ajándék fürdő- és várbelépővel, szauna és sókamra használattal, parkolási lehetőséggel
2016.08.28. - 2017.12.21.
Lipicai Hotel - Szilvásvárad
3 nap/2 éjszaka 14.950,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, hegyikerékpárok használatával, dzsiptúrával, kalandpark használattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.12.12. - 2017.12.31.
Aurora Hotel - Miskolctapolca
3 nap/2 éjszaka 17.950,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, pezsgő bekészítéssel, koktéllal, wellness-részleg használattal, masszázskedvezménnyel, internet elérhetőséggel
2016.01.04. - 2017.06.30.
Kikelet Club Hotel - Miskolctapolca
2-3 éjszaka 7.660,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, teadélutánnal, wellness részleg használattal, kerékpárhasználattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2017.01.02. - 2017.05.31.
Hegyi Panzió - Szilvásvárad
3 nap/2 éjszaka 5.500,-Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással
2017.03.01. - 2017.05.31.

Legfrissebb értékelések
Csalódtam
Csalódtam,de remélem a választásom miatt, mert vívódtam magamban, hogy somlóit, dobostortát vagy...
2017.02.25. 07:18
Gyors reggeli kicsit borsos áron!
Egy véletlen folytán kerültem ide hiszen szemben lévő kórházba vittem egy ismerősöm korán reggel...
2017.02.22. 19:19
hatalmas, de átlagon aluli minőségű vacsora
Kirándulásunk lezárásaként tértünk be erre a helyre, ami meglepően nagyon pici. Közvetlenül a...
2017.02.21. 12:48