Esterházy Kastélymúzeum Fertőd

Hová utazol mostanában? Válassz az Ittjártam.hu segítségével!    2-3 éjszaka >>  |  Tél >>  |  Húsvét >>  |  Tavasz >>
Esterházy Kastélymúzeum Fertőd
9431 Fertőd, Joseph Haydn utca 2.

Esterházy Kastélymúzeum Fertőd a térképen

Esterházy Kastélymúzeum Fertőd értékelése:

1. helyezett a 2 fertődi hely közül
2. helyezett Nyugat Dunántúlon - 225 hely közül

A múzeum adatai Adatok pontosítása >>

Esterházy Kastélymúzeum Fertőd bemutatkozása

A káprázatos rokokó kastélyt és kertjét több egykorú ábrázolás, leírás megörökítette számunkra. Kiemelkedik közülük a "Beschreibung des hochfürstlichen Schloßes Esterház im Königreiche Ungarn" címmel, 1784-ben, Pozsonyban (Pressburg; ma: Bratislava. Szlovákia) megjelent, a kastély- és parkegyüttest minden bizonnyal a herceg megbízásából ismertető, metszetekkel illusztrált mű.

Tavaszi nyitva tartás:
2016. március 14 2016. május 1. K-V 10.00 -18.00 (pénztár nyitva tartása: 10.00 - 17.00)

Nyári nyitva tartás:
2016. május 2 2016. október 2. K-V 10.00 -18.00 (pénztár nyitva tartása: 10.00 - 17.00)

Őszi nyitva tartás:

2016. október 03 30. K-V 10.00 -18.00 (pénztár nyitva tartása: 10.00 - 17.00)

Téli nyitva tartás:
2016. október 31. 2017. március 14. 10.00 -16.00, nyitva PÉNTEK, SZOMBAT, VASÁRNAP (pénztár nyitva tartása: 10.00 - 15.00)

Csoportok előzetes bejelentése: +36-99-537-640, vagy info@eszterhaza.hu

A múzeumshop a kastély nyitva tartási ideje alatt tart nyitva. A díszudvar és a park naponta 6:00-tól sötétedésig ingyenesen látogatható.

Kiállítások

XVIII-XIX. századi belsőépítészet és bútorkiállítás

Cziráky Margit emlékkiállítás - Földszinti hercegnői lakosztály

Forrás: (c) museum.hu

Esterházy Kastélymúzeum Fertőd képei

Esterházy Kastélymúzeum Fertőd vélemények

kicsi87 TOP étteremértékelő
kicsi87 TOP egyébhely értékelő
kicsi87 TOP fotófeltöltő
2016. januárban, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. január 11.
Már kívülről magával ragadó, gyönyörű udvarral rendelkező, rengeteg szépséget magába foglaló kastélyról van szó. Mikor odaértünk, megvettük a belépőjegyet, még volt egy kis időnk az idegenvezetésig, ekkor sétálgattunk az udvaron. Ezután jött a hölgy és kezdődött a benti sétánk. Néha megmondom őszintén nem is tudtam rá figyelni, mert lemaradtunk, annyira gyönyörűek voltak bent a szobák, termek.

varadym TOP szállásértékelő
varadym TOP étteremértékelő
varadym TOP egyébhely értékelő
varadym TOP fotófeltöltő
2015. augusztusban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. augusztus 17.
A másik nagy kedvencem kastélyom a Festetics mellet, igaz itt nincs annyi kiállítóterem mint Keszthelyen, de cserébe a park és a szállás is kárpótol. Ha a hátsó parkba indulsz vigyél vizet és többnapi élelmet. . na jó nem, de igen csak el lehet fáradni ha az ember körbe akarja sétálni! A gyerekek élvezték –az első 20-25 percet, azután ök is elfáradtak.

2016. márciusban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. május 11.
A március 15-i hosszú hétvégét töltöttük a környéken és jártunk a kastélyban. A honlapjuk szerint ilyenkor még nem szokott nyitva lenni, de azért tettünk egy kísérletet, hátha mégis, az ünnepre való tekintettel nyitva várja a vendégeket az Eszterházyak gyönyörű kastélya. Nem is csalódtunk,valóban nyitva volt.

2015. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. április 29. - 1 látogató hasznosnak vélte
Soproni üdülésünkről hazafelé térve néztük meg újra a kastélymúzeumot, amit jó 20 évvel ezelőtt láttunk utoljára. Magyar és idegen nyelvű tárlatvezetéssel látogatható a kastély, amely szépségben felveszi a versenyt az Eisenstadti Kastéllyal, a kiállítás rendkívül látványos, a tárletvezetés színvonalas volt.

Ön a hely képiselője?

Legnépszerűbb csomagok Fertődön és környékén
Holiday Apartman
3 nap/2 éjszaka 3.750,- Ft/fő/éj ártól: szállás önellátással, korlátlan tea- és kávéfogyasztással, csokoládéval, korai érkezéssel, késői távozással, éttermi kedvezménnyel, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.09.01. - 2017.05.31.
Hédervári Lovas Vendégház
Hédervár
3 nap/2 éjszaka 4.875,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, üdvözlőitallal, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.08.26. - 2017.04.30.
Hotel Claudius
Szombathely
3 nap/2 éjszaka 9.835,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, szauna-, és fitneszterem használattal, Holdfényliget belépővel, nordic walkinggal, biliárddal, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.01.05. - 2017.12.28.
Hotel Lövér
3 nap/2 éjszaka 10.500,- Ft/fő/éj ártól: bővített félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2017.01.02. - 2017.09.02.

Szállodák Fertőd környékén
Hotel Viktória Fertőd
2004 októberében Sárváron, Magyarország egyik népszerű fürdőhelyén nyílt meg az új három...
Sopron Hotel Fertőd
A négycsillagos Hotel Sopron pár perces sétára található a város szívétől, és nagyon közel...
Hotel Lövér Fertőd
A Hotel Lövér Sopron egyik legkedveltebb részén, a Lövérekben helyezkedik el, nyugodt és szép...
Valentin nap (min. 2 éj)
Sopron receptre - stresszmentes évkezdet (min. 2 éj)
Wellness pihenés - akár hétvégén is! (min. 2 éj)

Esterházy Kastélymúzeum FertődX