Pajta Étterem Ôriszentpéter
9941 Ôriszentpéter, Templomszer 7.
06 70 ... megmutat

Sze-P 11:00-22:00
Szo-V 10:00-22:00
étterem - vendéglő
bisztró
bio alapanyagú ételek ...
magyar, angol, német
Különtermek:
pajta - max. 60 fő
pince - max. 30 fő
Visa, EC/MC
Dreher Classic, Pilsner Urquell

Pajta Étterem Ôriszentpéter bemutatkozása

A Pajta az Őrség iránt érzett szenvedélyünk megtestesülése. Olyan épületegyüttest álmodtunk a Szala-völgyre néző egykori pajta köré, amely egyszerre lehet kulturális és gasztronómiai zarándokhely. Egyrészt hagyományőrző, közösségteremtő központ, másrészt 21. századi értelemben vett bisztró, amely kedvéért akár egészen messziről is érdemes ideutazni.

A kiindulási pont egy hagyományteremtő szándékkal életre hívott táncház volt, amely U. Nagy Gábor Ybl-díjas építész tájba illeszkedő, kortárs tervei alapján gasztronómiai térrel és csúcskonyhával bővült.

Számunkra a Pajta a természet és az ember harmóniáját szimbolizálja, nemcsak küllemével, de belbecsével is: konyhánkat helyi, autentikus alapokra építjük, beszállítóink a közelből hozzák mindig friss, szezonális terményeiket és termékeiket. Michelin-csillagos mesterek által képzett, újító szellemű séfünk hangsúlyozottan figyel az őrségi hagyományokra, adottságokra, egyben tovább is gondolja azokat.

Pajta Étterem Ôriszentpéter képei

Pajta Étterem Ôriszentpéter vélemények

2014. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. október 16.
A sajtválogatás tényleg mennyei, a lazacok és malacok kellemes, de múló élményt hagytak, a köretek, saláták összeállítása viszont eltért a megszokott, váltig unt ízektől - talán izgalmasabbak voltak magánál a fogásnál is. Olcsónak különösebben nem olcsó, vagyis ezen az áron nem is vár kevesebbet az ember, mint amit kap, ezért tetszett, de úgy nem ajánlanám, hogy csak a Pajtáért tegyen kitérőt az ember bárhonnan.

2014. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 30.
Nemrég hallottam először a Pajta bisztróról, annak ellenére, hogy az Őrség kapujában lakom. A házassági évfordulónk jó apropó volt a hely kipróbálására. Az idő nem volt épp ideális, mert szemerkélt az eső, de mégis le tudtunk ülni a szabadban a fedett terasz jóvoltából. A borús idő ellenére a táj gyönyörű, a Pajta ennél jobb helyen nem is lehetne.

2014. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 29. - 1 látogató hasznosnak vélte
A hely csúcs!!Szuper hangulat, kellemes zenék, olvasgatásra kínált friss magazinok, gyönyörű környezet, kedves személyzet, a gyerekeknek kosárban plüssök, a kertben pedig régi stílusú, fonott kosarakból álló körhinta.
Kevés étel szerepel a menün, de az nagyon finom, és lehet belőle választani. A desszert isteni! (2014. augusztus)

2014. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. július 24. - 1 látogató hasznosnak vélte
A hely nagyon hangulatos, a nagy terasz és bent a nagy üvegfelületek nagyon tetszenek. Az étlapon nem volt sok étel, de nem is hiányzott, tudtunk választani, és szerintem bármelyik jó választás lett volna. Nagyon tetszett a cég ajándéka, ami 2 feles pohárban felszolgált meggyhab talán?

Mobilról küldte. | 2014. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. július 16.
Először is, egy kis mellékes: a mellékhelyiséghez vezető folyosón egy robogó áll, alig lehet kikerülni. A menü nem azonos az internetről nyomtatottal. Amikor kihozzák kóstolónak az uborkalevest - ami nincs az eheti menüben - kérdésemre, hogy ez a múlt hétről maradt-e, csak egy kínos nevetés a válasz. A "házi" málnaszörp kifejezetten gyenge, és langyos volt.
Válasz az értékelésre - 2014. július 22.
Tisztelt Úram / Hölgyem!
Köszönjük szépen, hogy megosztotta a véleményét és elnézését kérjük a kellemetlenségekért. Fogadófalat ami a megrendelt fogások előtt érkeznek ( hideg uborkaleves) nem gondolnám hogy, "maradék" mert naponta többször frissen főzünk fel.
Pajta Étterem, üzletvezető
Ha kíváncsi vagy a régebbi értékelésekre is, kattints ide.

Legnépszerűbb csomagok Őriszentpéteren és környékén
Misefa Kastélyszálló
Misefa
3 nap/2 éjszaka 8.475,- Ft/fő/éj ártól: szállás félpanziós ellátással
2015.07.03. - 2015.09.21.
Hotel Írottkő
Kőszeg
3 nap/2 éjszaka 10.950,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, wellness-részleg használattal, masszázzsal, internet elérhetőséggel
2015.01.01. - 2015.12.23.
Gastland Átrium Hotel
Rábafüzes
3 nap/2 éjszaka 12.250,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, fürdőbelépővel, szauna- és kerékpár használattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2015.02.13. - 2015.12.23.
Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel
Gosztola
4 nap/3 éjszaka 8.965,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, üdvözlőkoktéllal, ingyenes transzferrel a vonat- vagy buszállomásról, egyéb programokkal
2015.01.14. - 2015.12.31.
Hegyalja Apartman
Cák
5 nap/4 éjszaka 1.875,- Ft/fő/éj ártól: szállás ellátás nélkül
2015.09.01. - 2015.09.30.

Szállodák Ôriszentpéter környékén
Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel Ôriszentpéter
A Zalai-dombságban, a Nyugat-Dunántúlon található a Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel, a Lenti...
Hotel Írottkő Ôriszentpéter
Kőszeg legismertebb és legnagyobb férőhelyű szállodája, a Hotel Írottkő a...
Misefa Kastélyszálló Ôriszentpéter
Zalaegerszeg és Keszthely között, nem messze a hévízi, kehidakustányi gyógyfürdőktől, a...
Idilli nyugdíjas hétköznapok (min. 3 éj)
Édes kettesben Kőszegen (min. 2 éj)
Nyári ajándék csomag (min. 2 éj)

Pajta Étterem ÔriszentpéterX