Pajta Étterem Ôriszentpéter

Hová utazol a hosszú hétvégéken? Válassz az Ittjártam.hu segítségével!    Március 15-i csomagok >>  |  Húsvéti csomagok >>
1. helyezett Ôriszentpé-
ter

9941 Ôriszentpéter, Templomszer 7.

Pajta Étterem Ôriszentpéter a térképen

Sze-P 11:00-22:00
Szo-V 10:00-22:00
étterem - vendéglő
bisztró
bio alapanyagú ételek ...
magyar, angol, német
Különtermek:
pajta - max. 60 fő
pince - max. 30 fő
Visa, EC/MC
Dreher Classic, Pilsner Urquell

Pajta Étterem Ôriszentpéter bemutatkozása

A Pajta az Őrség iránt érzett szenvedélyünk megtestesülése. Olyan épületegyüttest álmodtunk a Szala-völgyre néző egykori pajta köré, amely egyszerre lehet kulturális és gasztronómiai zarándokhely. Egyrészt hagyományőrző, közösségteremtő központ, másrészt 21. századi értelemben vett bisztró, amely kedvéért akár egészen messziről is érdemes ideutazni.

A kiindulási pont egy hagyományteremtő szándékkal életre hívott táncház volt, amely U. Nagy Gábor Ybl-díjas építész tájba illeszkedő, kortárs tervei alapján gasztronómiai térrel és csúcskonyhával bővült.

Számunkra a Pajta a természet és az ember harmóniáját szimbolizálja, nemcsak küllemével, de belbecsével is: konyhánkat helyi, autentikus alapokra építjük, beszállítóink a közelből hozzák mindig friss, szezonális terményeiket és termékeiket. Michelin-csillagos mesterek által képzett, újító szellemű séfünk hangsúlyozottan figyel az őrségi hagyományokra, adottságokra, egyben tovább is gondolja azokat.

Pajta Étterem Ôriszentpéter képei

Baja
Békéscsaba
Makó

2015. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2015. november 30.
A Pajta a legjobb nyugatmagyarországi éttermek egyike, a tavalyi Gault Millau kalauzban 12 ponttal szerepel, az idei nincs épp kéznél, midőn a sorokat pötyögöm. De nem hinném, hogy csökkent volna a színvonala. Mi a nyáron voltunk ott, egy jó meleg augusztusi napon. A kiszolgálást leszámítva (mely akadékoskodó, okoskodó s nem figyelmes) minden rendben találtunk.

2014. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. október 16. - 1 látogató hasznosnak vélte
A sajtválogatás tényleg mennyei, a lazacok és malacok kellemes, de múló élményt hagytak, a köretek, saláták összeállítása viszont eltért a megszokott, váltig unt ízektől - talán izgalmasabbak voltak magánál a fogásnál is. Olcsónak különösebben nem olcsó, vagyis ezen az áron nem is vár kevesebbet az ember, mint amit kap, ezért tetszett, de úgy nem ajánlanám, hogy csak a Pajtáért tegyen kitérőt az ember bárhonnan.

2014. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 30.
Nemrég hallottam először a Pajta bisztróról, annak ellenére, hogy az Őrség kapujában lakom. A házassági évfordulónk jó apropó volt a hely kipróbálására. Az idő nem volt épp ideális, mert szemerkélt az eső, de mégis le tudtunk ülni a szabadban a fedett terasz jóvoltából. A borús idő ellenére a táj gyönyörű, a Pajta ennél jobb helyen nem is lehetne.

2014. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 29. - 1 látogató hasznosnak vélte
A hely csúcs!!Szuper hangulat, kellemes zenék, olvasgatásra kínált friss magazinok, gyönyörű környezet, kedves személyzet, a gyerekeknek kosárban plüssök, a kertben pedig régi stílusú, fonott kosarakból álló körhinta.
Kevés étel szerepel a menün, de az nagyon finom, és lehet belőle választani. A desszert isteni! (2014. augusztus)

2014. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. július 24. - 1 látogató hasznosnak vélte
A hely nagyon hangulatos, a nagy terasz és bent a nagy üvegfelületek nagyon tetszenek. Az étlapon nem volt sok étel, de nem is hiányzott, tudtunk választani, és szerintem bármelyik jó választás lett volna. Nagyon tetszett a cég ajándéka, ami 2 feles pohárban felszolgált meggyhab talán?

Mobilról küldte. | 2014. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. július 16.
Először is, egy kis mellékes: a mellékhelyiséghez vezető folyosón egy robogó áll, alig lehet kikerülni. A menü nem azonos az internetről nyomtatottal. Amikor kihozzák kóstolónak az uborkalevest - ami nincs az eheti menüben - kérdésemre, hogy ez a múlt hétről maradt-e, csak egy kínos nevetés a válasz. A "házi" málnaszörp kifejezetten gyenge, és langyos volt.
Válasz az értékelésre - 2014. július 22.
Tisztelt Úram / Hölgyem!
Köszönjük szépen, hogy megosztotta a véleményét és elnézését kérjük a kellemetlenségekért. Fogadófalat ami a megrendelt fogások előtt érkeznek ( hideg uborkaleves) nem gondolnám hogy, "maradék" mert naponta többször frissen főzünk fel.
Pajta Étterem, üzletvezető
Ha kíváncsi vagy a régebbi értékelésekre is, kattints ide.

Legnépszerűbb csomagok Őriszentpéteren és környékén
Hotel Írottkő
Kőszeg
3 nap/2 éjszaka 8.900,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, bőrfiatalító peelinggel, internet elérhetőséggel
2016.03.01. - 2016.04.30.
Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel
Gosztola
3 nap/2 éjszaka 9.995,- Ft/fő/éj ártól: bővített félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, wellness-részleg használattal, romantikus szobai bekészítéssel, gyertyafényes éjszakai fürdőzéssel, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.02.11. - 2016.02.29.
Abbázia Country Club
Nemesnép
3 nap/2 éjszaka 10.500,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, pezsgőbekészítéssel, kültéri medence, pezsgőfürdő és szauna használattal, masszázzsal, parkolással
2016.01.01. - 2016.03.11.
Hotel Liget
Szombathely
3 nap/2 éjszaka 7.650,- Ft/fő/éj ártól: vacsorával, választható belépőjeggyel
2016.01.27. - 2016.03.31.
Misefa Kastélyszálló
Misefa
3 nap/2 éjszaka 7.475,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.01.08. - 2016.03.10.
Hegyalja Apartman
Cák
5 nap/4 éjszaka 9.000,- Ft/család/éj ártól: szállás önellátással
2016.09.01. - 2016.09.30.

Szállodák Ôriszentpéter környékén
Hotel Írottkő Ôriszentpéter
Kőszeg legismertebb és legnagyobb férőhelyű szállodája, a Hotel Írottkő a...
Misefa Kastélyszálló Ôriszentpéter
Zalaegerszeg és Keszthely között, nem messze a hévízi, kehidakustányi gyógyfürdőktől, a...
Gotthard Therme Hotel & Conference Ôriszentpéter
Szentgotthárdon, a legnyugatibb magyar városban várja vendégeit a 148 szobás Gotthard Therme...
Illatos kisvárosi tavasz (min. 2 éj)
Last minute akció (min. 2 éj)
Gotthard termál és wellness élmény (min. 2 éj)

Pajta Étterem ÔriszentpéterX