Antiromantikus

Hotel Karos Spa ZalakarosHotel Karos Spa Zalakaros a térképen

Szörnyű 2017. márciusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2017. március 21.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Bocsánat a hosszért, ne állj neki, ha nem akarsz, de úgy gondolom így korrekt, ha mindent leírok!
Köszönjük az "antiromantikus" hétvégét Hotel Karos **** Spa!
Mivel nem lehet náluk véleményt és bejegyzést írni a facebook oldalukon, így csak ez marad meg a vendégkönyv, de azt se nagyon frissítik és érdekes módon semmi kritika csak dicséret van benne!
Egy romantikus hétvége margójára!
Pár hete elhatároztuk, hogy feleségemmel elmegyünk egy hosszú hétvégére ketten, mivel erre még soha nem volt példa mióta együtt vagyunk. Több hotelt kinéztünk, majd a Hotel Karos **** Spa-ra esett a választásunk. Gondoltuk, ha 4 csillagos Superior besorolású, árban is az egyik legdrágább volt Zalakaroson (78.000/2 fő/2 éj), de hát még úgyse voltunk, ezen nem spórolunk, megyünk a fullosba. A csomaghoz járt a „Hajó Bárban” 1 db koktél kupon/fő, valamint 20% kedvezmény a frissítő masszázs árából.
Pénteki érkezésünkkor a hotelnál alig találtunk parkoló helyet a bejelentkezéshez, egy 20 év körüli „karót nyelt” recepciós fiú fogadott minket a főépületben. A szokásos rituálé megvolt, kitöltöttünk mindent, majd közölte, hogy hol az étterem, mettől-meddig van vacsora, reggeli. Rátért a wellness részre, mondta, hogy 20.00-ig van nyitva, addig lehet igénybe venni. A masszázsra a wellness recepción lehet időpontot egyeztetni. Gyorsan oda is mentünk, hogy minél előbb el tudjunk lazulni. Itt ért az első sokk. A masszázsárak 20 perc frissítő masszázs 6.000,-Ft, 40 perc thai masszázs 11.000,-Ft. De thai masszőr csak egy van így az biztosan nem tud fogadni, mert kora reggeltől késő délutánig tele van a hétvégén. Akkor mondom szeretnénk más típusú masszázst. Arra 1 db időpont volt, egy 40 perces szombaton 14.05-re, és csak egy főnek. Mivel ketten voltunk próbáltunk egyezkedni. Ekkor a recepciós mondta, van még egy 30 perces időpont 18.00-ra. Na ekkor kezdett elborulni az agyam, érkezés után kb 20 perccel. A kedvezmény igazából már nem is volt érdekes, hiszen amúgy is rabló áron mérték a szolgáltatást. És belegondolva, mint rutinos masszázsra járó, milyen lehet az a masszázs, ami 18.00-kor kezdődik, azzal a masszőrrel aki előtte már 8-9 órát masszírozott? Mindezt átlag 8.000,-Ft/30 perc árfekvésben. Egy párnak nem egy időpontot vagy egymás utánit adnak, holott elvileg a csomag kedvezményt is tartalmazott. Na jó paprikásan elmentünk a szobát elfoglalni, ami a főépülettől kb 80 méterre egy másik épületben volt. A kocsival az mögött az épület mögött tudtunk parkolni, amihez ki kellett mennünk a hotel területéről és egy másik utcából nyílott a hátsó parkoló. Innen kb 200 méter sétával elcipeltük a csomagjainkat az épületbe. A szoba első ránézésre semmi kivetnivalót nem tartogatott számunkra. Minibár ugyan volt a szobában, de nem volt bedugva és üresen tátongott. Kérdést se kaptunk, hogy szeretnénk e. Délután volt már, mikor is kitaláltuk menjünk el a fürdőbe, ami egy park alatti folyosón volt megközelíthető akár fürdőköpenyben is. 18.30 volt amikor belecsobbantunk a medencébe, gondoltuk úgyis csak este 8-ig van nyitva, majd utána vacsizunk. A medence mellett egy férfi pakolt ki hangfalat, hangtechnikát. Gondoltam rákérdezek mi lesz itt a medencetérben. Mondja, hogy reméli itt leszünk a Latin-est rendezvényen, ahol ő latin zenéket fog játszani és mellé konga dobol. Értetlenül nézett mindenki, aki a medencetérben volt, hiszen erről senki nem szólt, ahogy arról sem, hogy pénteken hosszabbított nyitva tartása lesz az uszodának. Azt az infót kaptuk, hogy 21.30-22.00. óráig lehet aznap fürdőzni, a program 21.00-ig fog tartani. Na, kipattantunk a vízből, fel a szobába, átöltözés vacsihoz, mert ugye az nem volt hosszított. Elmentünk a félpanziós vacsoránkat elfogyasztani. Az étterembe érve elkérték a szobaszámunkat, majd én naívan feltettem a kérdést, hogy hol lehet helyet foglalni, mire az oda kihelyezett hölgy flegmán csak annyit közölt, hogy akárhol ahol hely van. Ez egy kb 500 nm-es hely volt, zsúfoltan tele asztalokkal, mivel svédasztalos nem igen látszott, hol ülnek és hol nem, mert mindenki kajáért szaladgált. Segítség az sehogy nem jött, gondoltam akkor leülünk, 110 kg vagyok, engem ugyan fel nem állítanak onnan ahova lecuccolunk. Elmentünk a svédasztalhoz, ahol volt száradt gordon bleu, hűtő hideg panírozott rákolló, valamint egy rizses, egész kagylós horvát ételspecialitás, szedtem belőle, imádom a tengeri herkentyűket. Bár ne tettem volna. Íze csak curry meg kurkuma, és a kagyló héjából letört darabokkal volt tele a rizs. Ehetetlen volt ebben a formában. Vacsorához rendeltünk 2 dl őszilét, 3 dl almalét és 2 dl szódát. Mindezért 1.700,-Ft-ot kértek!!! Vacsora után gondoltuk visszamegyünk a latin estre. Hangulatos volt a konga hangja a medence térben, közben ültünk a 8 személyes pezsgőfürdőben, a sok száz férőhelyes 4 csillagos spa hotel fürdőjében. 21.00-kor a pezsgés abbamaradt, villanyokat feloltották és minden ajtót, ablakot kitártak, ezáltal huzat és hideg lett a fürdőben. (Rendesen sikerült is megfázatniuk!) Vendéglátás 4 csillag módra a Karos Spa Hotelben!!!

Másnap irány reggelizni, aztán majd utána körbejárjuk Zalakarost. Feleségemnek elkezdett begyulladni az ínye, így keressünk patikát, veszünk fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő öblögetőt. De előtte nézzük meg azt a 3 csillagos hotelt is, ahova húsvétra foglaltunk 5 főre 3 éjszakára, húsvéti csomagra, félpanzióval (130.000,-Ft-ért)!!! A másik hotelben [Moderálva - a szerk.] a recepciós egy barátságos hölgy volt, aki leültetett minket az étterembe, hogy ott tudunk majd kávét rendelni. Meg is kaptuk a kávét, közben odahívtuk, hogy tudna e programokat ajánlani. készséges volt, mindent elmondott. Aztán ekkor elmondtuk, hogy mindezt azért kérdezzük ennyire alaposan, mert a 3 éves gyerek miatt nem mindegy hogyan tervezzünk. A kávét ezek után nem is engedte kifizetni. Kérdeztük ekkor, hol van gyógyszertár, mondta, hogy sajnos az Karoson zárva van hétvégén, Nagykanizsa Tesco a legközelebbi. De ne fáradjunk, mondjuk meg mit szeretnénk, ő úgy is megy majd be, ha végez a munkával és megveszi nekünk és beadja oda a recepcióra ahol megszálltunk most. Egy vad idegen, vad idegennek, szó nélkül!!! Minden tiszteletem az övé, és a hotel tulaja becsülje meg, mert aranyat ér az ilyen hozzáállású alkalmazott!!! Nem kértük ezt a gesztust, bementünk magunk. Ebédelni a főtéren ebédeltünk a Kicsi Rigó Étteremben, amit mindenkinek csak ajánlani tudok. Gyors, baráti árakon, nagyon finom kaja van!
Ebéd után felmentünk a szobába, ahol a kiadós kaja után beültem a „trónra” egy nagydologra. Dolgom végeztével öblíteném a műszert, de süket. Víz egy csepp sem hagyja el a tartályt. Van szobatelefon, szóljunk a recepción. Na de nem kaptunk számot amivel elérhetjük őket. Hívjuk fel vonalason a hotelt. Sok kapcsolgatás után a recepciós közölte, hogy hamarosan érkezik a segítség és megszabadítja a wc-t a tartalmától. 30-40 perc után újabb telefon, hogy ugyan mikor is történik meg a nagy dolgom vizes utazása? Majd jönnek, de nem kell ott lennünk, mehetünk, ahova akarunk. Arra irányuló kérdés nem volt, hogy esetleg kellene e még használatra egy toalett!
Délután elmentünk a wellnessbe, ahol is kiderült a szauna szeánsz 1.900,-Ft/fő áron vehető csak igénybe. Na akkor erre se megyünk, mert voltam már és ennyit rohadtul nem ér. Gondoltam majd belehuppanunk a pezsgőmedencébe. Telt ház volt. Mind a 8 fújóka foglalt volt. Így megkerestük a termál medencét, amiben mártózás után vettük észre,hogy valami furcsaságok lebegtek a vízben. Mivel nem éreztük tisztának így vissza, hátha van már szabad fújóka. Egy óra várakozás után végre lett 2 szabad hely, de nem egymás mellett. Nem baj, de legalább már döfköd a víz. Később lett egymás melletti hely is. Valakinek leesett, hogy mi egy pár vagyunk és akár cserélhetünk is helyet vele. Majd egyszer csak megjelent labdázni, ugrálni egy olasz-magyar kisfiú, aki folyamatosan azt mondta, nincs tiltó tábla, hogy ő itt nem lehet. És tényleg nem volt.
Fürdő 20.00-kor könyörtelenül bezárt. No sebaj igyuk meg a szobaárban foglalt frissítő koktélt. Kuponjainkkal elmentünk a „Hajó Bárba”. 10 perc asztalnál ülés után (rajtunk kívül még 2 asztalnál ültek) oda méltóztatott jönni egy kedves hölgy, akinek átadhattuk kuponjainkat. Kérdeztem milyen koktélt tudok választani. Mire ő közölte, nem lehet választani. Egy féle van erre a kuponra, egy barackpárlatos valami. Kérdeztem tőle, hogy mi van akkor, ha én a barackpálinkát nem szeretem? Akkor sajnos nem tudok kuponért koktélt fogyasztani. Majd kérdeztem, hogy mi van akkor, ha alkohol se kell? Akkor sajnálja, de nem iszom a kuponra. Mellesleg a 14 éves gyerek is felnőtt a hotel árai szerint, így ő is ezt a kupont kapná!!!!! Ha meg nem tetszik, nem kell inni!
Megittuk, ha már odamentünk. Majd gondoltuk kérünk még egyet az itallapról. 15 perc eltelt mire tőlünk 5 méterre a pultnál álldogáló 2 felszolgáló és 2 pultos közül az egyiknek jeleztem, hogy innánk még valamit. Mire ő odakiabál nekünk, hogy ez nem az ő „pályája”, majd jön a lány, aki ezen a „pályán” dolgozik. Annyi dicséret azért illeti a hölgyet, hogy tudta, hogy az igazi felszolgálók pályának hívják azt a területet, ahol a vendégek helyet foglalnak! Kaptunk két koktélt 4.000,-Ft-ért. Az árakat nem azért írom, mert sz*rrágó vagyok, csak úgy érdekesség gyanánt!
Vacsorára kritikán aluli felhozatal volt a svédasztalon. Szinte semmit nem tudtunk fogyasztani, pedig sok mindenre rápróbáltunk. Végső elkeseredésemben gondoltam, hogy a kenyérrel nem lőhetek mellé. Max vajas kenyeret tolok a búrámba. A kenyérrel ölni lehetett volna. Attól féltem, ha leejtem feltörik a járólap! Kaszinótojás olyan sós volt, hogy ehetetlen, töltött libanyak meg olyan sótlan, hogy ehetetlen. A vacsora felénél gondoltam veszek egy másik tányért, amire tudok szedni még ismeretlen valamiket, de a tányér olyan forró volt, hogy, akik megfogtuk sorra dobtuk a pultra. Kis hiba, de rohadt kellemetlen! Kifelé menet megkérdeztük az ajtónál álló hölgyeményt, hogy itt valami vezető féle szokta e kóstolni amiket kiraknak másoknak fogyasztásra? A hölgy reakciója váratlan volt. Felnyerített!!!

Elérkezett a távozás napja. Gondoltuk ennyi csalódás után talán majd a reggeli kárpótol. Hát volt vizes zabkása, olyan bekevert kivitelben, hogy abból senki nem szedett. Maradtunk a már bevált virslinél.
Na irány kicuccolni a szobából és a csomagokkal, szemerkélő esőben tegyük meg azt a 200 métert a kocsiig. Kocsiba bepakolás, majd vissza gyalog a recepcióra (kb 300 méter). Szemergő eső! Recepciós fel akarja számolni a 2 db telefon költségét, amivel őket hívtuk, hogy bejelentsük, hogy nem megy le a nagydolog a wc-ben. Na akkor ettől nagykegyesen eltekintenek. És itt jön a legnagyobb csalódás. A majdnem 80 ezres szobához felszámoltak 2 éjszaka parkolást (800,-Ft/éj) a hotel parkolójában 200 méterre a bejárattól. Ezt ki kellett fizetnünk 2017-ben egy 4 csillagos Superior Hotelben!!! Ugyanez a mélygarázsukban a duplája lett volna, de akkor használom a liftet, amiért akár jogos is lehet a parkoló díj. Itt mellékesen megjegyezném, hogy Zalakaros Önkormányzata bőszen hírdeti, hogy Zalakaros egész területén ingyenes a parkolás!!!
Kifizettük a számlánkat és a kérdésre, hogy meg voltunk e elégedve, határozott nemmel válaszoltunk. Erre a recepciós elkezdett vigyorogni!!!!!
A hotel ahova soha ne menjen senki Zalakaroson : Hotel Karos ****Spa
[Moderálva – a szerk.]

Köszönöm, ha elolvastad!
Remélem mindenki megjegyzi a hotelek nevét és a Karos Spa-ba eszébe nem jut foglalni!!!
Személyzet:Szörnyű
Étkezés:Szörnyű
Elhelyezkedés:Kiváló

Hotel Karos Spa további értékelései

2024.04.01egyedül
a matracok bevonata vizhatlan anyaggal szörnyű annak ajállom 3 éjszakára aki kitalálta pihenésre.Már3-ik alkalommal jártam itt de ez volt alegrosszab.Ezelőtt 5 éve még a teraszon hamutárca volt adohányosoknak kitéve most meg az asztalon egy olyan figyelmeztető papir volt ha rágyútok a teraszon...
2024.03.20a párjával
Nem először voltam itt, tudtam mire számíthatok. A recepció okozott csalódást, mivel a 3. szoba volt csak megfelelő: az első az ötödiken volt, ahol egész nap a fejünk felett fúrtak, a zaj miatt nem lehetett a szobában megmaradni. (Egyébként nagyon kevesen voltak a szállodában, érthetetlen, miért...
2024.01.18gyerekekkel
Januárban mentünk 2 kisgyerekkel 4 éjszakára a gyerek medence és a többi medence hőmérséklete a közelében sem volt a kiírt hőmérsékletének gondolom mivel kevesen voltak a szállodában nem érte meg felfűteni rendesen a vizet és a gyerekeim meg fáztak a második éjszaka rohantunk az ügyeletre...

A Hotel Karos Spa legnépszerűbb csomagjai

Hotel Karos Spa Zalakaros - Élmény, mosoly, kikapcsolódás (min. 2 éj)
Élmény, mosoly, kikapcsolódás
2026.01.03-ig
Hotel Karos Spa Zalakaros - Pünkösd (min. 1 éj)
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - 2 éjszakás ajánlat félpanzióval
2 éjszakás ajánlat félpanzióval