Bableves Csárda Alsótold

2025.01.05-ig
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár

Bableves Csárda Alsótold vélemények

2023. augusztus 27.gyerekekkel járt itt
Korábban már jártunk ott és nem voltunk - alapvetően az ételekkel - elégedettek. Ezért nem is terveztük, hogy ott fogunk meg állni. Mivel azonban a velünk lévő gyerekek hirtelen rájöttek, hogy mindjárt éhen halnak - és a hely pont útba esett - mégiscsak bementünk a vendéglőbe. Kellemesen csalódtunk. Minden megfelelő volt.
2070
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42549 feltöltött kép
Átlagos 2023. április 24.a párjával járt itt
Jól eltöltöttük az időt Garábon, aztán fel is merült, hogy ok, de hol eszünk, egyébként ott helyben is lehet, a garábi látogatóközpont egy irtóra fura egyvelege az erdélykedő magyarkodásnak, a krisztusos szenteskedésnek, meg a buddhizmusnak is, mindenből van itt bőven, jól megférnek ezek a relikviák, gondolatok egymás mellett.
Bableves Csárda Alsótold - Külső képBableves Csárda Alsótold - Étlap/itallapBableves Csárda Alsótold - Étlap/itallapBableves Csárda Alsótold - Étel/italBableves Csárda Alsótold - Étel/italBableves Csárda Alsótold - Étel/italBableves Csárda Alsótold - BelsőBableves Csárda Alsótold - Belső
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 27 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 277 feltöltött kép
2023. január 30.családjával járt itt
A csárda az Országos Kéktúra útvonalán fekszik, így túrázóknak tökéletes választás, mi is ezért tértünk be, de másnak is ajánlom. Semmi extrára nem kell számítani, de kellemes, családias csárda hangulat fogad, az ételek háziasak és bőségesek. A kiszolgálás kedves és gyors volt. Az étlap bőséges, minden leves kérhető csészében és tányérban is.
Kiváló 2021. október 8.gyerekekkel járt itt
. . . mert a kiszolgálás olyan, ahogy a nagykönyvben meg van írva. A parkolás kicsit nehézkes, főleg, ha tele van a parkoló. Belépve azonban kedves kis hely, ahol megáll az idő. Rögtön úgy éreztük, hogy itt a vendég a fontos: az asztal, amelyhez leültünk szűkösen, de elég lett volna 6 főnek, a felszolgáló rögtön jelezte, hogy nyugodtan foglaljuk el a nagyobb asztalt, hiszen szabad, semmi baj, hogy nem üljük körül.
Gyenge 2021. július 27.egyedül járt itt
Ott jártamkor ( 35 fokban) meleg vizet szolgáltak fel, mondván nem bírja a hűtőjük a hűtést.
A babgulyás íre finom volt, de a 3,5 dl leves egy azaz egy szem húst tartalmazott. Így ár/érték arányban igen drága volt egy csésze bableves!

Felszolgálás átlagos, de nem túl kedves volt,így fogyasztottam és sietve elhagytam a helyet.
Gyenge 2019. július 15.a párjával járt itt
Kimondottan egy jó bableves reményében tértünk le a főútról. Hát kár volt. Lehet, hogy az étterem elnevezése miatt túlzóak voltak a várakozásaink, de nem hiszem hogy erről van szó. A kihozott ételek - két fajta bableves - bármely vendéglőben gyenge minősítést kaptak volna.
Átlagos 2017. október 29.családjával járt itt
Gyönyörű őszi nap, irány a természet! Amitől az ember aztán megéhezik. Már többször voltunk évekkel ezelőtt a Bableves Csárdában, úgy élt bennünk, mint az éhes vándor oázisa. Egyszerű, olcsó, finom, laktató. Ezek az értékek ma is megmaradtak. Tényleg kellenek ilyen helyek a kiránduló útvonalak mentén.
2016. november 4.családjával járt itt
Hollókői kirándulás után, Budapestre menet már igencsak éhesek voltunk. Még Hollókő felé láttuk ezt a kedves kis éttermet az út szélén nagyon sok autóval. Visszafelé be is tértünk. Nagyon jó választás volt, a főpincér, aki lehet, hogy az üzlettulajdonos is nagyon kedves volt, viccelődött és jó humorú volt.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 51 városban járt márFelfedező - 26 helyen első értékelőNépszerű író - 74 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagság
Kiváló 2016. október 1.a párjával járt itt
Cserháti kirándulásunk során, a Tepke csúcsán figyeltünk fel az érdekes útjelző táblára: Bableves csárda. Igaz, hogy Mátraszőlős felé hagytuk el a hegyet, de úgy döntöttünk, hogy megkeressük ezt az Alsótoldi csárdát. Az erdő közepén lévő étterem a kéktúra vonalán található. Falusi, kellemes hangulat, kedves kiszolgálás.
2016. április 18.a párjával járt itt
Már harmadszor tértünk be ide nógrádi barangolásunk idején.
Mindig megfogott a hely egyszerűsége és a szlovákos vadételek, és különféle magyaros levesek széles és izletes választéka. A kiszolgálás gyors, barátságos és udvarias volt. Talán a mosdóra fordíthatnának nagyobb figyelmet. Ha erre járunk biztos, hogy be fogunk ismét térni ide.