Ibolya Espresso Budapest

gyorsétterem, kávézó - kávéház, szendvicsbár, reggeliző
Ibolya Espresso Budapest

2024.12.29-ig
Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz

Ibolya Espresso Budapest vélemények

2024. január 22.barátokkal járt itt
Az Ibolya Presszó azon kultikus helyek közé tartozik a Ferenciek terén, amelyet már évek óta besorolnak az ilyen-olyan toplisták közé. Pl. kedvenc budapesti retró presszók, fiatalságunk kedvenc sörözői, boomerek törzshelyei, és a külföldiek számára is úgy ajánlják, mint ahol biztosan magukba szippanthatják a letűnt kommunizmus-szocializmus leheletét.
Ibolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - Külső kép
2055
Kiváló 2023. február 3.egyedül járt itt
Ma sétáltam ki a Ferenciek terére, és hát persze, itt van, mikor ültem én be ide utoljára? Azért egy-két éven belül biztos, ha más nem, színházi szünetben. . . de nem is ez a lényeg! Pár napja megosztotta valaki a képét az Eötvös Öregdiákok csoportban, és most mit mondhatnék erre. . . az Ibolya, az Ibolya. 50 évvel ezelőtt is.
Ibolya Espresso Budapest - Külső képIbolya Espresso Budapest - EgyébIbolya Espresso Budapest - EgyébIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - EgyébIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - BelsőIbolya Espresso Budapest - Étel/italIbolya Espresso Budapest - Egyéb
2019. január 1.a párjával járt itt
Négy éve írtam utoljára értékelést a helyről, nem voltam elragadtatva tőle. Azóta szép lassan megszerettük, bár a nem túl ízléses berendezés nem változott, de a térre kiülve ez kevéssé zavar. Kiváló csapolt meggysört lehet kapni egészen jó áron, ami arra késztetett minket, hogy egyre gyakrabban beüljünk ide, különösen nyári időszakban.
Átlagos 2014. szeptember 5.a párjával járt itt
2014. júliusában ültünk be sörözni a presszóba, amihez engem is nosztalgikus érzések fűznek, egyetemista éveimet idézi a 80-as évekből. A Ferenciek terén ülni nagyon hangulatos, az italválaszték és árszínvonal megfelelő. A kiszolgálás meglehetősen lassú volt, a nem túl nagy méretű presszó a tér felújítása után nyílt terasz nagyszámú vendégére nem volt felkészülve.
2014. május 14.barátokkal járt itt
Az Ibolya a gondtalan fiatalság éveit, a főiskolás időszakot juttatja mindig eszembe. Kb. 25 év jártam itt először, persze azóta a dizájn sokat változott, de a hely és a név változatlanul megmaradt. A piros és sárga plexi lámpabúrák, a barna-narancs-drapp csíkos falminta és a műbör székek csúszásgátlós lábakkal nagyon jól tükrözik ezt a retró hangulatot.
2013. április 11.barátokkal járt itt
Egyetemista korunk, de még szüleink egyetemista korának is a kult helye. Igazi retro hangulat. Jó kis terasza is van, sajnos most a belvárosi átépítések miatt nem kellemes kiülni. Egy találkozóra ültem be, mert jó a pozíció, és tartanak kézműves söröket. Az ételek inkább feledhetőek, de egy jó kis békésszentandrási gyümölcsös láger mindig jól esik, és hozzá 70-es 80-as évek dizájn.
Ezüst fokozatú értékelőFelfedező - 14 helyen első értékelőNépszerű író - 23 hasznos szavazat
Kiváló 2013. március 29.barátokkal járt itt
A régi jó Ibolya. Akkor jártam itt először, amikor vidékről felkerültem a fővárosba. Ez volt az első hely, ahova már Budapesten ismerős barátaim elvittek. Bíró Ica posztere és a '70-es, '80-as éves retró relikviái között macisört inni és húsos melegszendvicset majszolni, igazi életérzés.