ZigZag: Új süti az újhullámban Újlipótban - Marangona Cukrászda Budapest

Marangona Cukrászda Budapest értékelése

2725 étteremértékelés 2038 hasznos szavazat

Új süti az újhullámban Újlipótban

2019. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. január 12.
A Marangona Cukrászműhelyt a budai oldalon a Mechwart ligetnél már évekkel ezelőtt felfedeztem, nagyon klassz sütiket és egyéb finomságokat készítettek, hozzá vintage, babapúder berendezés, romantikus kis hely, bár elég drága. A kerületi facebook csoportban olvastam, hogy a 13. kerületben is nyitottak egy vadiúj cukrászdát, míg a régi budai a jövőben csak megrendelésre fog sütni, meg talán valami bemutatóterem féle lesz/lett.
A Lehel piac közelében lévő sarokhelyiségben legutóbb paplanbolt működött. Nem mondom, teljesen átalakult, rá sem lehet ismerni. Elegáns, letisztult, modern, de egyszerű a berendezés, azért a vintage és a romantikus hatás nem múlt el nyomtalanul. Jópofa a hinta, minden gyerek beleül, de sajnos túl közel van a falhoz, így hintázni nem lehet rajta, ez inkább a dekoráció eleme.
A pultban egyen formájú kerek sütikék a modern "újhullámos" irányzatból, izgalmas ízekben, mutatós küllemmel. Prémium alapanyagok, különleges kombinációk. Árban meglehetősen húzós, 7-800 Ft-ba kerül 1-1 db, és ezek olyan könnyűek, úgy etetik magukat, hogy nem nagy erőfeszítés 2-3 db-ot megenni belőlük egy felnőttnek.
Ha már tél és január, akkor a szezon kedvencét, a gesztenyéset választottam. Valamint mellé egy gránátalmás szívecske linzert.
A formasütiken kívül kimérve lehet kapni édes- és sós aprósütiket, mézeskalácsot, sajtos rudat, pogit.
Összességében megütötte nálam az 5 pontot, de a véleményem szerint legjobbakat [moderálva - a szerk.] nálam nem érte el. Itt lényegesen kisebb a választék, mint a budai cukijukban volt, ezt is lényeges azért megemlíteni.

Ételek / Italok: Kiváló

1133 Budapest
Csanády u. 28.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. január 16.
Egy kedves, kitűnő, méltán népszerű - és emiatt rendszerint zsúfolt - picinyke kávézó a Műegyetemnél, a Gellért tér szomszédságában. Kitűnő kávé, bűbájos személyzet, kellemes belső tér. Van egy kis galéria, de esélytelen volt asztalt találni. A reggeli- délelőtti órákban reggeliző helyként is...

2019. január 16.
Egy viszonylag új street food hely és új "találmány" a Wesselényi utcában. Valamelyik gasztro-oldalon olvastam már róluk, illetve láttam én is a kuponos akciót, de az előző értékelő véleményével egyetértve, a kupont én sem vettem meg, szerintem sem éri meg. A koncepció lényege, hogy egy...

2019. január 15.
A régi Haxen Bajor Sörözőben és Étteremben a Király utcában jó párszor megfordultunk kollégákkal évekkel ezelőtt. Utóbb történt névváltozás és fazonigazítás is, ugyanakkor kb. 2 évvel ezelőtt a Hold utcai piac földszintjén, közvetlenül a főbejárat mellett nyitott a Haxen is egy kifőzdét, ahol a...