ZigZag: Olasz szendvicskék - Vini Cicchetteria Budapest

Vini Cicchetteria Budapest értékelése

Olasz szendvicskék

2019. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. január 12. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A múlt héten vettem észre teljesen véletlenül, a nyitásról - ami mint megtudtam, 3 hónappal ezelőtt történt - nem is hallottam, pedig légvonalban a mi házunktól kb. 50 méterre esik.
Az előző években több néven működött itt bár, kávézó, legutóbb valami kreatív festősuli amatőröknek (amolyan "Te is lehetsz Picasso" klub), sőt, még előtte meg valami boszorkány-jósda is szerencsét próbált itt (hát nem jött be...).
A koncepció: magyar páros autentikus olasz alapanyagokból készít szendvicseket, harapnivalókat, hidegtálakat, persze van jóféle olasz kávé, borok, miegymás.
A cicchetti Velencéből jött, miniszendvicskék megspékelve finomságokkal avagy "apró kenyérfalatkákra helyezett ínyencségek". 4 féle volt készen a pultban, ezekből válogattam 3-at (370 Ft/db): pármai sonkás, prosciutto-s, 4-sajtos, szárított paradicsomos, de a hölgy egyből jelezte, hogy a pultban lévő alapanyagokból tetszés szerint bármilyet készítenek: olívabogyó, mortadella, szalámi, valamint kencékből is állítanak össze kis menüt. Vannak pannini-be, zsemlébe töltött mini és nagyobbacska szendvicseik is, valamint grillezve is lehet kérni (450-950 Ft). Bevallom őszintén, én a nagyrészt olasz nyelvű táblás étlapon nem tudtam eligazodni, így inkább a pultban mutogattam rá arra, amit tetszett és kérdeztem rá az árakra, összetevőkre. Később lesznek majd tradicionális édességek is, panna cotta, tiramisu, profiterol és cannolo, biztosan vissza fogok még nézni ezeket is kipróbálni (850 Ft).
A kávé olaszosan "rövid", nem olyan bő lére engedett, mint az amerikai, ezért latte-t kértem, a cappuccino-t az én ízlésemnek túl kis csészében adják. A latte macchiato-t (650 Ft) szépen rétegelve készítették üvegpohárban. Hagyományos olasz pörkölésű kávé, erős, de mégis bársonyos, kellemes, finom.
A beltér barátságos, taverna hangulatú, szellős, kényelmes ülőhelyekkel. A falon borosüvegekkel körberakva. Egy kicsit kaotikus a hangulat, az egyik falhoz mindenféle doboz van spontánul behajigálva (tészták, borospalackok, miegymás....), olyan olaszosan kupis. Ha ez koncepció, akkor nálam nem jött át, de egyébiránt miért lennének csak úgy odadobálva ezek a dolgok a falhoz?
A bár-részt nem igazán tanulmányoztam át, de azt láttam, hogy a borokon túlmenően is széles volt a kínálat, esténként biztosan jó kis hangulatot lehet itt teremteni.
Klassz hely, árban átlag feletti, de nem túlárazott, hanem inkább a prémium alapanyagok miatt, jó volt itt lenni.
A Funzine decemberi számában bővebb ajánló olvasható a helyről.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1136 Budapest
Pannónia u. 13.

2019. március 11.
A Vini chichitteria Zigzag kollegina beszámolója alapján került a célpontlistámra, be is mentünk egy kedves ismerősömmel a minap, aki azobban meleg ételre vágyott, nem volt sok időm, engedni kellett. Így aztán kértem elvitelre két szendvicset, egy többsajtosat és egy sonkásat, 370 ft volt...

2019. január 20.
Nemrég nyílt ez a nagyon hangulatos szendvicsező hely a Pannónia utcában. Ahogy belépünk olyan, mintha Olaszországba csöppentünk volna: a berendezés, a feliratok a falon, az ételek mind ezt idézik. A párommal egy hétköznap reggel jártunk ott, amikor nem volt tele, csak 1-2 asztalnál ültek. A...