ZigZag: Vadak a kastélykertben - Grassalkovich Étterem Hatvan

Grassalkovich Étterem Hatvan értékelése
13. helyezett a 18 hatvani étterem közül

Vadak a kastélykertben

2018. augusztusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. március 23.
Hatvan városának legelegánsabb étterme a Grassalkovich, amelynek a kastély - Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum működik a főépületben - egyik melléképülete ad helyet. Formája alapján valamilyen gazdasági épület, esetleg istálló lehetett vagy a személyzet lakhelye.
A kastélyt és annak teljes környezetét, a parkos részeket is beleértve nagyszabású állami felújítás keretében renoválták, ami véleményem szerint nagyon szépen sikerült. Az éttermet oldalról az utca felől, illetve a múzeum hátsó kijáratán át a park felől is meg lehet közelíteni.
Nagyon szép, zöld parkos környezetben található.
Kedvelt helyszíne esküvőknek, nagyobb családi eseményeknek.
Az étlap nem hosszú, de kifinomult. Magyaros alapokra épül, de különleges párosítások, izgalmas összetevők, fűszerek is megjelennek. Kiemelt figyelmet szenteltek a vadételekre, amellyel talán éppen a Vadászati Múzeumhoz kapcsolódnak a gasztronómiai vonalon. Könnyed, trendi, "nőies" fogások is akadnak, mint pl. a rosé kacsamell, a karamell mousse vagy a lazacderék. Levesek és desszertek 1000 Ft alatt, a főételek jórészt 2500 Ft környékén. A konyha kifinomult, minőségi alapanyagokkal dolgozik, kreatív, szép a tálalás.
Ha már vadak, akkor én is ezek közül válogattam. A borókás-áfonyás vadpástétom előétel friss zöldségekkel, pirítóssal kitűnő volt (1750 Ft), a muflon gulyás karakteres, paprikás, erőteljes. A hús lehetett volna soványabb egy fokkal. Tetszett, hogy a levesből lehetett csészével is kérni (650 Ft). Az ételekre egy kicsit hosszasan kellett várakozni, de igaz, elég sok vendég volt.
Kötelező szervizdíj nincs.
A személyzet felkészült, precíz, udvarias, a pincér az étlap ételeiről jól tájékozott.
Sima 5 pont nálam.

3000 Hatvan
Thurzó utca 16.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. május 21.
Fagylaltárusító kis kioszk Szombathely belvárosában. Nincs belső tér, ülőhely, gyakorlatilag csak elvitelre lehet venni a fagyit tölcsérben vagy pohárban. A szombathelyi Savaria Karnevál során többször is utunkba akadt, elég jó, központi helyen található, közvetlen környezetében zajlottak az...

2019. május 21.
Nehezen észrevehető új - vagy legalábbis nekem újdonságként hatott - cukrászda a Ráday utca elején, a Kálvin tértől az első sarkon. Hasznos volt az értékelés előttem, mert ez alapján a pontos cím ismeretében már könnyű volt rátalálni. Talán lassan kezdik megismerni az emberek vagy csak véletlenül...

2019. május 21.
Immáron 8 éve, hogy megnyitott Békés kisvárosában egy családi házból kialakított kocsma helyén a Kíra Vendéglő. Nem titkolják, sőt büszkén hirdeti úgy az éttermet az alapító házaspár, hogy ez az ország első cigány vendéglője. A névválasztás is "családon belül marad", a tulajdonosok kislányát is...