Schossberger-kastély Tura

Schossberger-kastély Tura
Schossberger-kastély TuraSchossberger-kastély Tura
Schossberger-kastély TuraSchossberger-kastély Tura

Schossberger-kastély Tura bemutatkozása

Az 1873-ban herceg Esterházy Miklóstól vásárolt turai családi birtokon elindult az építkezés. Ybl Miklósnak, a kor legismertebb magyar építészének grandiózus tervei alapján 1883 – ra elkészült az “Operaház kistestvéreként” is emlegetett neoreneszánsz stílusú kastély.

Termál Hotel Vesta Tápiószecső - Kikapcsolódás félpanziós ellátással
2026.03.23-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Schossberger-kastély Tura vélemények

Kihagyhatatlan 2023. augusztus 26.barátokkal járt itt
Több évig tartó teljes körű felújítást követően egy 5 csillagos luxus szállodaként nyílt meg újra a kastély a nagyközönség számára. Nem elírás, valóban nyitva áll minden érdeklődő látogató számára, nemcsak a kevés kiválasztottnak, akik képesek a borsos szállodai szobaárakat kicsengetni.
Schossberger-kastély Tura - EgyébSchossberger-kastély Tura - EgyébSchossberger-kastély Tura - EgyébSchossberger-kastély Tura - EgyébSchossberger-kastély Tura - EgyébSchossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura - Schossberger-kastély Tura -
2070
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42549 feltöltött kép
Kihagyható 2020. október 25.a párjával járt itt
Egyszer túl korán érkeztem Gödöllőre egy vizsgáztatásra, és nyertem pár szabad órát, így ellátogattam Turára és felfedeztem a kastélyt. Nagyon izgalmas élmény volt, a portán lévő őr azt mondta, hogy menjen csak nyugodtan, nézze meg, aztán vigyázzon magára!
Átlagos 2019. október 9.barátokkal járt itt
A turai Schossberger-kastély évtizedekig romos állapotban várta jobb sorsát. Az építtető Schossberger Zsigmond második generációs zsidó nemes volt. A család termény nagykereskedelemmel foglalkozott, hatalmas vagyonuk mellé a nemesi címet apja vette. A 19. század 2. felében divat volt kastélyt építeni azok körében, akik megtehették.