A díszesebb vallási vonulat

Máriapócsi Könnyező Istenszülő templom AnarcsMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs a térképen

Érdekes 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. április 29.
Az anarcsi görögkatolikus templomba be akartam menni, fel is volt írva a terveim közé, aztán hiába hívtam valami számot, hát nem lett lebeszélve, így aztán esélytelennek látszott. De amikor egy vacak esős napon arra jártam, a sors leszólt egy faágról, hogy jól viselkedtél kishaver, elintézem neked, hogy bejuss... és ott állt az ajtóban egy takarítóasszony vagy gondnokasszony, mintha csak rám várt volna. Ha nem Anarcson vagyunk, és nem egy templom hívéről vagy személyzetéről beszélünk, akkor azt gondoltam volna, hogy egy középkorú punk asszony, de lám, kinézete ellenére, egy teljesen normális, jófej illető volt, azonnal vette az adást, indultunk a templomba és nem kis büszkeséggel mutatta meg Istennek egy másik fészkét. Egyébként imádom az ikonosztázokat, ezért az ilyen templomokat is, vígan élvezkedtem vizuálisan, amikor feltűnt az is, hogy bár ezek laposkép-hívők, de itt háromdimenziós, szobornak készült feszület és Krisztus is van, de nem kérdeztem rá, mert ilyenkor azt szokták mondani, hogy néha a rómaiak is idejárnak. De amúgy szép, nem? Nektek is tetszik? Akkor látogassatok el ide!
Máriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - BelsőMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - Külső képMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - Külső képMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - BelsőMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - BelsőMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - BelsőMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - BelsőMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - EgyébMáriapócsi Könnyező Istenszülő templom Anarcs - Egyéb
Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.