Kicsit olyan belerőltetett

Az 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa BalassagyarmatAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat a térképen

Átlagos 2023. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 19.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Ennél azért valami többre, jobbra számítottam. Meg is mondom őszintén, hogy mérföldes lyukak tátonganak a műveltségemen, de az 1648-ban a helyi várat védő asszonyokról nem tudtam eddig semmit. Most azért már valamivel többet... hát, ez jutott eszébe Völgyi A. Istvánnak, aki 1908-ban kijárta, hogy ide emlékoszlop emeltessen. Nem valami küzdő és hősies, hanem egy ilyen semmilyen. Később erre az oszlopra még rárepültek mások is, aztán hozzácsapták még az 1848-as eseményeket is, ha már itt van egy oszlop, kenjünk rá, amit csak bírunk-alapon. Így aztán most olyan emlék is meg nem is. A múzeumtól nem messze áll a parkban, egy dombocskán, megnézheted, de ha nem nézed meg, akkor sem veszítettél semmit.
Az 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - Külső képAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - EgyébAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - Külső képAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - Külső képAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - EgyébAz 1648. évi hősnők & 1848 emlékoszlopa Balassagyarmat - Külső kép
Sztár Motel és Étterem Balassagyarmat - Legjobb ár
2025.04.01-ig