Hősi emlékmű Biharugra

Hősi emlékmű Biharugra
Hősi emlékmű BiharugraHősi emlékmű Biharugra
Hősi emlékmű BiharugraHősi emlékmű Biharugra

Hősi emlékmű Biharugra bemutatkozása

A Biharugrai Református Egyházközség közelében találjuk a Hősi emlékművet, melyet 1920-ban avattak fel. Az emlékmű az I. és a II. világháborúban elhunyt áldozatok előtt tiszteleg, valamint az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozatának is emléket állít.

Véndiófa Vendégház Füzesgyarmat - Legjobb ár
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló - Hőforrás napok
Hőforrás napok
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló

Hősi emlékmű Biharugra vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 709 városban járt márFelfedező - 2288 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44129 feltöltött kép
Átlagos 2023. augusztus 2.a párjával járt itt
Ez az un. emlékmű-kompozíció, mely mindenféle hősiességet tömörít magában, bástyaszerűen ugrik ki Biharura közepén a templom kerítéséből. Érdekessége, hogy a templomkertből fel lehet menni a kicsi szószékekre, pár lépcső csak, ki is használtam azonnal, bentről felhágtam, azonnal újra életre hívtam a Töhötöm szövetséget, alapítottam két új vitézi rendet és gyújtó szavakkal fejeztem ki a haza bánatát (nem, soha, de, mindig, örökké, előre, vissza, mindent vissza.
Hősi emlékmű Biharugra - Külső képHősi emlékmű Biharugra - EgyébHősi emlékmű Biharugra - EgyébHősi emlékmű Biharugra - EgyébHősi emlékmű Biharugra - EgyébHősi emlékmű Biharugra - Egyéb