Váratlan ajándék az úttól

Dr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár BölcskeDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske a térképen

Érdekes 2023. novemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. november 18.
Már amikor a kastély felé kimentünk, akkor is feltűnt, és eltettem magamba, hogy ez itt van, a templom mellett, és visszafelé aztán kiszállás, megtekintés. Így lett. Bevallom, fogalmam sem volt, hogy Bölcske ilyen gazdag ókori emlékekben, hogy még külföldi szakirodalma is van. A Duna kiugróan alacsony vízállása tette lehetővé, hogy az első leletek napvilágre kerüljenek, aztán utána már tudatosan búvárok is keresték, és nagyon gazdag anyag jött össze. Mi mindenről nem tudunk, ami felett eljárunk naponta... egyébként be volt zárva lakattak a kapu, de ilyen nem nagyon zavar, kerültem egyet a szomszéd telek felé és bementem onnan, nem betörtem egy házba, hanem egy teljesen idétlen módon zárva tartott kiállítást néztem meg. Vannak érdekes darabok, A kövek többsége, azt hiszem, Jupiternek szánt felajánlásokat hordoz. itt élt egy nagy civilizáció, aztán elpusztult vagy barbár, nomád népek tönkrezúzták, mindegy, nincs... de ha maradt valami utána, azért azt tisztelettel megérintem, ahogy a kő érintett meg engem. Virtuális séta képekkel, gyere velem!
Dr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - BelsőDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - BelsőDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - BelsőDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - Külső képDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - EgyébDr. Soproni Sándor Római Kori Kőtár Bölcske - Egyéb
Waterfront Lodge Dunapataj - Szilveszter
Szilveszter
12.29-01.01.
Waterfront Lodge Dunapataj
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár