Alföldi túristák Pesten, a Városligetben

Városliget BudapestVárosliget Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. áprilisban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2024. február 26.
A Városliget teljesen beszippantott bennünket
Mai legelső programunk a X. Országos Rendőr-
és Tűzoltónap volt. Ez az a helyszín és esemény:
Amikor az egyenruhások barátságosabb, emberközelibb arcát láthatjuk.
Lehet beszállni, kipróbálni, nyomkodni: járműveket, felszereléseket, fegyvereket. Kütyüparádé.
Lehet tüzet oltani, helikopterek zúgnak a fejünk felett, élő bemutatókat nézhetünk.
Mindenki nagyon készséges volt. Beszélgettünk a törökországi földrengést is megjáró Hunor csapat tagjával,
aki még mindig kissé elérzékenyülve mesélt a mentési élményekről.
Kérdezhettünk, kipróbálhattunk egy térfigyelőkamerákkal felszerelt buszt is.
Megnézzük a Városliget néhány nevezetességét:
Hőlégballont bámulunk, az ikonikus Hősök Tere pont kapóra jön töri órára: körbejárjuk,
majd a Vezérek talapzatán ücsörögve azt látjuk, amit
a Hét Vezér: a pazar Andrássy utat és környékét. (Nézd meg a filmet: Magyar Vándor)
Végül a Városligeti Nagyjátszótéren tutijó gyereknek lenni.
Közben csodáltuk a virágokat: orgona illata, színes tulipánok mindenhol, feketerigó énekel a fa tetején
Le is jártuk a lábunkat rendesen, de minden lépésért megérte. A Városliget egyszerűen csodás!
Városliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - EgyébVárosliget Budapest - Egyéb

Városliget további értékelései

2022.10.12egyedül
Na, milyen érdekes és kitöltetlen tételt találtam, maga a Városliget... hű, mi mindent lehet erről mondani, ha egyszer a Liget egyik oldalán laktam, és a másik oldalára jártam iskolába... később meg négy évig dolgoztam az egyik mellékutcájában, 18 évig meg a sarkán. Amikor felköltöztem Budapestre...
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
05.17-20.
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hotel Helikon Keszthely - Ikonikus feltöltődés a Helikonban