Útszéli meglepetés

Dönci Vendéglő & Pizzéria CsászártöltésDönci Vendéglő & Pizzéria Császártöltés a térképen

2023. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 4.
A falut átszelő főút mellett 50 méterre a teraszával egy kis térre nyíló vendéglő első pillantásra takaros, rendezett benyomást kelt. A terasz, a belső tér ezt megerősíti. Hagyományos vendéglő, hagyományos étlappal, igényes vendéglössel. És persze hagyományos nyárvégi legyekkel a teraszasztalon.
A sajt leves csészében érkezik, bőven szórt reszelt sajttal, feleslegesen, de szerencsésen külön tálkában tésztaborsóval. A leves alapból szinte mártássűrűségű, ellenben jó ízesítésű. Vega választék lévén rántott gomba és karfiol között dilemmáztam, de a felszolgáló hölgy kérés nélkül felajánlotta a vegyes változatot, máris feloldva azt.
A friss ropogós bundában érkező három gomba, két termetes karfiolrózsa finomnak ígérkezett, s bizonyult, a jól főtt rizs enyhén sótlan volt nekem legalábbis, a tartármártás klasszikus. A káposztasaláta kevésbé bőséges, de annál jobb ízű volt. A sör Soproni, viszont ideális hőfokon, jól csapolt.
Az árak elfogadhatóak, ár/érték arány különösen.
Miért is először tértem le az évtizedek óta járt főútról? Nem értem.
Katarina Birtok Nemesnádudvar - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.
Katarina Birtok Nemesnádudvar
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Erzsébet Nagy Szálloda Paks - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.16-21.