Daru szoborcsoport Hortobágy

Daru szoborcsoport Hortobágy
Daru szoborcsoport HortobágyDaru szoborcsoport Hortobágy
Daru szoborcsoport HortobágyDaru szoborcsoport Hortobágy

Daru szoborcsoport Hortobágy bemutatkozása

A Látogatóközpont előtt található téren található a szoborcsoport. Györfi Sándor és Györfi Balázs szobrászok (apa és fia) műve. Öt madarat láthatunk, melyből kettő a szárnyát tárogatja, egy repül, kettő pedig áll.

Hotel Kamilla Balmazújváros - Tavaszi Basic Kamilla
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló - Hőforrás napok
Hőforrás napok
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló

Daru szoborcsoport Hortobágy vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Érdekes 2023. július 27.a párjával járt itt
Nagyon ötletes, hogy ez a madárcsoport egyáltalán van, és hogy éppen itt van, a körforgalom mellett. A darvak, mint fogalom, Magyarországon a Hortobágyhoz tartoznak, hihetetlen csapatokban érkeznek, és nagyon hangosak olykor, de pont ezért (is) lenyűgöző az átmeneti jelenlétük.
Daru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - Külső képDaru szoborcsoport Hortobágy - Külső képDaru szoborcsoport Hortobágy - EgyébDaru szoborcsoport Hortobágy - Külső kép
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 77 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1086 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. november 10.a párjával járt itt
A Szent Dömötör napi behajtási ünnephez csatlakozva október 22-én idén is megrendezte a Hortobágyi Nemzeti Park a Darufesztivált. Legfontosabb elemének mondhatjuk, hogy Daruszobrot, egy több madárból álló szoborcsoportot avattak a nemzeti park látogatóközpontja előtt, Győrfi Sándor Kossuth-díjas karcagi szobrász és alkotótárs fia művét.