Kalocsai Érseki Palota Kalocsa

városi Kastély közül
Kastély
Kalocsai Érseki Palota Kalocsa

Kalocsai Érseki Palota Kalocsa bemutatkozása

A kalocsai érseki székhelyen a kezdetekben erődített várkastély állt, mely a 18. században került átalakításra barokk kastéllyá. A klasszicista elemeket felsorakoztató, kétemeletes épület mai külsejét báró Patachich Ádám kalocsai érseknek köszönheti, aki 1776-ban a váradi palotájának mintájára terveztette meg „U” alaprajzú, középrizalitos főhomlokzatú érseki rezidenciáját, mely a nyugati szárny kivételével 1780-ra be is fejeződött.

Pilvax Hotel Kalocsa - Senior pihenés Kalocsán
Senior pihenés Kalocsán
2024.06.14-ig
Pilvax Hotel Kalocsa
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Duna Relax Hotel Ráckeve - Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Duna Relax Hotel Ráckeve

Kalocsai Érseki Palota Kalocsa vélemények

2088
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 686 városban járt márFelfedező - 2247 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43146 feltöltött kép
Érdekes 2023. augusztus 19.a párjával járt itt
Azt hiszed, meglátogathatod az érseki palotát? Nos, ez csak részben igaz, a könyvtárat látogathatod meg, azaz áthaladhatsz itt a kapun, átmehetsz az udvaron és a hátsó ajtón mehetsz be. Igaz, az is a palota egyik szárnyának része, de ha már itt külön tételként szerepel, szögezzük le, a palota csak kívülről nézhető, úgy készülj!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.