Ezért visszamentem

1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa a térképen

Kihagyhatatlan 2023. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 27.
Már elhajtottam a paripát Kalocsa központjából, amikor bevillant, hogy hopp-hopp, a Batthyányi kormány még mindig hiányzik, és nyilván vissza is fordultam. Nem volt könnyű rábukkanni, telefonnal mentem, de a környező utcákból nem látni, csak ha behatolsz a tömb közepére, akkor leled meg. Egy cukrászda mellett ülnek a nagyok, és talán fagylaltról ábrándoznak, ami az ő korukban talán nem is volt. Na, de egy ilyen kormány... amiben ilyen nevek vannak, hogy Eötvös, Kossuth, Széchenyi... megmondom őszintén, Batthyányi gróf kvalitásairól vannak a legkevésbé ötleteim. de ha ő lett az első magyar független miniszterelnök, akkor nem lehetett véletlen! Ezekről az emberekről az a hiedelmem, hogy nem csak nemzetiek voltak, hanem modernek is a korban, a simlis, tetű rizsporos-parókás királyoknak, uraságoknak a végét kongatta a kalendárium, valami újhumanizmus érkezhetett, a tudás, az értelem, az ember új hatalma az öröklött címek évezredes mocska után. Mondom ezt úgy, hogy ebben a kormányban is voltak grófok, de talán már az új idők küldöttei. Szépséges tett volt ez a próbálkozás, hogy kivívjuk a függetlenséget, lerázzuk az igát, tisztelhető emberek ezek itt mind! (az ismert belviszályok ellenére)
1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Külső kép1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Külső kép1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Külső kép1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Külső kép1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb1848-as első felelős magyar kormány Kalocsa - Egyéb

1848-as első felelős magyar kormány további értékelései

2023.07.22a párjával
Kalocsa elsőként állított emléket a Batthyány-kormánynak; az első felelős magyar kormányt bemutató szoborcsoport mintegy emlékműként a sétáló utcából nyíló Negyvennyolcasok terén található. Valójában tehát, ahogyan itt a látnivaló alcíméből is kitűnik, nem egyedül Batthyány Lajos szobrát...
Pilvax Hotel Kalocsa - Napi árak reggelis ellátással
2024.06.15-ig
Pilvax Hotel Kalocsa
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Duna Relax Hotel Ráckeve - Duna-parti tavaszi kikapcsolódás