Nude Gods

Római istenek kútja KecelRómai istenek kútja Kecel a térképen

Átlagos 2023. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. május 11.
Érdekes az ókori mitológia, mielőtt bármit tudtam volna erről a díszkútról, simán legörögöztem ezeket az isteneket. De aztán oda van írva, hogy "Római istenek kútja". De azt tudjuk, hogy nem sok különbség van a görög meg a római istenek között, a legtöbbnek megvan a megfelelője kétoldalon. A görögök voltak előbb, a rómaiak lenyúlták az isteneiket, vele a vallásukat. Később persze lenyúlták a zsidókét is, és kereszténység néven világszertesítették. Na, de ez a kút - azaz az istenei - még azelőtt volt, hogy monoteizmus lett volna. Eléggé feltűnő, hogy hmm... szóval, hogy méretes párzószervvel vannak ábrázolva a férfiak főleg, dehát a vidám, vérbő görögöknél, rómaiaknál, még ez a temperamentum dívott egykor. Aztán ezzel a szoborral is előfordult, hogy leöntötték vörös festékkel. Ez valami szoborrongáló néphagyomány, talán olyan, mint húsvétkor Hollókőn a locsolás. Mert leöntötték már Antall József szobrát is, Horthyét is, ha jól emlékszem egyszer II. János Pált vagy Horn Gyulát, szóval a vörösfestékezés a szoborral jár, mint műélvezet. Kicsit olyan, mint a könyvégetés. A kút szélén körbe a támogatók nevei olvashatók. Csináltam volna még pár fotót, de annyian voltak a kút körül, hogy nem akartam perverznek mutatkozni. Kecel meg jól megvan ezzel a kúttal. Egyébként én is.
Római istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - EgyébRómai istenek kútja Kecel - Egyéb
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Duna Wellness Hotel Baja - Napi árak reggelis ellátással