városi Egyéb látványosság közül
Egyéb látványosság
Arany János emlékköve KisújszállásArany János emlékköve Kisújszállás

Arany János emlékköve Kisújszállás bemutatkozása

A Kálvin parkban található Arany János emlékkő 1996. november 5-én került felállításra. Alkotója Czobor Sándor. Ezen a helyen állt a református fiúiskola, ahol a költő 1834-1835-ös tanévben segédtanítóként dolgozott.

Hotel Kumánia Kisújszállás - Pünkösdi kikapcsolódás
Tisza-tó Apartmanpark Kisköre - Napi árak reggelis ellátással
2024.11.16-ig
Tisza-tó Apartmanpark Kisköre

Arany János emlékköve Kisújszállás vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 77 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1086 feltöltött kép
Érdekes 2023. május 9.a párjával járt itt
A Kálvin parkban, a református templom melletti kis csendes térségben szobrok őrzik a múltat. Amint a most bemutatandó emlékkő ismertető táblájának szövegéből megtudtuk, ezen a helyen állt hajdan az az iskolaépület, ahol Arany János tanítóskodott 1834/35-ben. Nekünk ez új információ volt, eddig csak Móricz Zsigmond itteni iskolai pályafutásáról tudtunk.
Arany János emlékköve Kisújszállás - EgyébArany János emlékköve Kisújszállás - Egyéb
2088
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 686 városban járt márFelfedező - 2247 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43146 feltöltött kép
Érdekes 2023. február 25.egyedül járt itt
A református templom mellett van egy kis zöldterület, amolyan szoborpark, most Kálvin tér a neve, de valaha itt állhatott az az iskolaépület, ahol Arany János, a balladák csodaszavú költője tanított. A hely és a tanárköltő emlékét őrzi ez a kő, kis stilizált iskola, és figyelmeztet, hogy tisztelettel járj itt!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 8 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.