A fejedelem posztumusz kalandjai

II. Rákóczi Ferenc NagykállóII. Rákóczi Ferenc Nagykálló a térképen

Érdekes 2023. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. január 12.
Ez itt egy tavalyi készletkisöprés... (olyan, mint amikor két év múlva eszembe jut, hogy ettem ám itt Balatonon valahol egy fél lángost...) Szóval, én még novemberben rákócziltam errefelé, megemlíteni meg elfelejtettem. Ennek a szobornak meg története van, hát idézzük meg. Amúgy a hosszú téren a református templomhoz közel található. Látszólag fém, de egyébként meg nem az. Történt ugyanis, hogy 2003-ban felavatták Nagy Lajos Imre művét, csak hát fémből volta az öntve, itt meg, Hajdú és Szabolcs táján veszélyes anyag az egy szobornak. Így aztán lába kélt a mellszobornak, beolvasztották a fejdelem hazafias rajongói. Ezért aztán 2009-ben gipszből történt a pótlása, és most ezt látod. De a fejedelem tehet arról, hogy milyen országban harcolt a függetlenségért?
II. Rákóczi Ferenc Nagykálló - EgyébII. Rákóczi Ferenc Nagykálló - EgyébII. Rákóczi Ferenc Nagykálló - Külső képII. Rákóczi Ferenc Nagykálló - Egyéb
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó - All inclusive
All inclusive
2024.12.15-ig
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó
Hotel Nagyerdő Debrecen - Nyugdíjas napok
Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló