Egy fogalom

Kállai kettős NagykállóKállai kettős Nagykálló a térképen

Érdekes 2023. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. november 29.
Na, de ki ne ismerné a kállai kettőst? A zenét, meg a táncot... nyilván mindenki ismeri. De azt tudtad, hogy szobor is van róla? Nem, nem tudtad. Szóval, innen Nagykállóból származik a legenda a zenéről és a táncról, Kodály zenésítette meg, hiszen csak a tánc maradt meg az utókorra, és abból visszafejtette a nagy zeneszerző egy koreográfus segítségével. Ehhez képest ez a szobor egy eléggé periférikus helyen áll, de azért a Főtér közelében. Odajött egy erdélyi süldő, hatalmas szatyrokból ezt-azt hihetetlenül olcsón árult, nyilván lopott anyag, kérdeztem, hogy ismeri-e? Mármint a szobrot, a zenét, vagy a táncot... gondolhatod, hogy lövése sem volt róla. Mert ő ennyire magyar. Aztán megkért, hogy csináljak róla fotót. Nem mobillal, fényképezőgéppel és adjam oda neki. Kérdeztem, hogyan ezt hogyan gondolja? Hogy szedem ki neki itt a gépből? Hát, hogy kinyomtatom és elhozom. Én? Mindössze egy-két órát tartózkodom itt a városban, aztán lehet, hogy soha többé. Nem baj, ő hétfőn itt fog várni engem, ha hozom a fotót, szépen megfizeti. Szerintem azóta is ott áll.
Kállai kettős Nagykálló - Külső képKállai kettős Nagykálló - EgyébKállai kettős Nagykálló - EgyébKállai kettős Nagykálló - Külső képKállai kettős Nagykálló - Egyéb
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó - All inclusive
All inclusive
2024.12.15-ig
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó
Hotel Nagyerdő Debrecen - Nyugdíjas napok
Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló