Árnyas fák alatt

Nagykátai Gyógyfürdő és Strand NagykátaNagykátai Gyógyfürdő és Strand Nagykáta a térképen

Érdekes 2019. augusztusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2019. szeptember 17.
Valami Pest-közeli, de nem túl divatos, nem túl felkapott strandra szerettünk volna menni, így választottuk a nagykátai strandot.

Az elnevezés nem korrekt, mert a gyógy- és a strandfürdő két külön egység, különböző szolgáltatásokkal és árakkal. A belépőjegy a gyógyfürdőbe 2400 Ft, gyerekeknek és nyugdíjasoknak 1800. A strandbelépő 1600 ill. 1200 Ft. Helyi lakosoknak 25 %-kal olcsóbb. Ez önzetlenül tetszik, kedvelem a lokálpatriótákat.
Az előttem értékelő örült az ingyenes parkolónak, jelentem, azóta 500 Ft lett.

Mi a strandon voltunk. Hatalmas füves terület, nagy fákkal, nem kell árnyékra vadászni, bár sokan vannak.
Úszómedence, tanmedence, gyógymedence, gyerekmedence külön bébipancsolóval.
Az úszómedence kicsit hideg, a gyógy kicsit meleg, ahogy az lenni szokott. Így aztán a „tanmedencében” (?) nyüzsög a strandolók zöme, mert ez mindenkinek megfelel. Így ez elég zsúfolt, de még elviselhető. Még jobb lenne, ha legalább kánikulai vasárnapokon lenne egy úszómester, aki kordában tartaná a többiek fejére ugrálókat.

A büfé előtt kilométeres sor, de felfedezünk egy külön lángosos bódét is, ahol sokféle szendvics és ital kapható. Ráadásul olcsóbb, és mosolygós, barátságos a kiszolgálás.
A palacsintás bódéban remek kávét főznek. Szóval a cégtábla helyett érdemes a kínálatot nézni.

A tisztaság kifogástalan, sok szemetes edény van, és egyikből sem árad ki a tartalma.

Kulturált, kellemes hely, ajánlom mindenkinek.

Nagykátai Gyógyfürdő és Strand további értékelései

2023.08.26gyerekekkel
Gyerekkel nagyon kellemes kikapcsolódást nyújt. Közepesen drága, de érdemes felderíteni a szolgáltatókat, mert vannak árkülönbségek. Sajnos a környék parlagfű telepek vannak, ami allergiás sokkot okozott.
2018.06.14gyerekekkel
Először csak nyugdíjasként fedeztük fel a helyett aztán a családdal,unokákkal. Nagyon kellemes kikapcsolódást nyújt elfogadható áron. Gyerekekkel ideális, a gyerekmedence fantasztikus. A medencék víz hőmérséklete nagyon jó, a gyógymedence tökéletes.Hétköznap kevesen vannak.A büfé kínálata és árai...
2017.03.31barátokkal
Az egyik legjobb dolog egy havas (zúzmarás) és fagyos téli napon egy kellemes gyógyfürdőben relaxálni és felfrissülni. Erre igazán alkalmas a nagykátai Termálfürdő és Strand. Igaz, az utóbbit nem lehetett élvezni, mert a vizet védőfólia és hó takarta, pedig közvetlen „vízi” kijárat...
Termál Hotel Vesta Tápiószecső - Kikapcsolódás félpanziós ellátással
Kikapcsolódás félpanziós ellátással