városi Szobor közül
Szobor

Pilis Keresztje Pilisszántó bemutatkozása

A Pilis Keresztjét 2003-ban szentelték fel, melyet a város Csíksomlyótól kapott ajándékba. A pilisszántói zarándokhelynél helyezték el. 2018-ban új keresztet kellett felszentelni, mert az ajándék keresztet egy baktérium támadta meg.

Cardoner Hotel Pilisszentkereszt - Legjobb ár
Duna-parti tavaszi kikapcsolódás
2024.06.20-ig
Duna Relax Hotel Ráckeve

Pilis Keresztje Pilisszántó vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 721 városban járt márFelfedező - 2307 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44395 feltöltött kép
Átlagos 2023. április 14.egyedül járt itt
Azt hiszem, az Avatar című film első részében mondta Giovanni Ribisi (Parker Selfridge szerepében), hogy ezen a bolygón eldobsz valahová valamit, akkor az biztos, hogy egy szent helyet talál el. Nos, nekünk is van bőven. az ezer kegyhely mellett a Pilis például a magyarság szent hegye, őseink innen sugároznak ki, meg még az is lehet, hogy viharos éjszakán énekelnek.
Pilis Keresztje Pilisszántó - Külső képPilis Keresztje Pilisszántó - Egyéb