Szent László szobra Sümeg

Szent László szobra Sümeg
Szent László szobra SümegSzent László szobra Sümeg
Szent László szobra SümegSzent László szobra Sümeg

Szent László szobra Sümeg bemutatkozása

Szent László alakját ábrázoló szobrot 1938-ban készítette Oláh Sándor. A bronz alkotás avatására 1939. május 14-én került sor.

JOKER Party House Sümeg - Napi árak
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár

Szent László szobra Sümeg vélemények

2094
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 693 városban járt márFelfedező - 2255 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43256 feltöltött kép
Érdekes 2023. november 5.egyedül járt itt
Neves lovagkirályunkat ábrázolták már többféleképpen, de a mindmáig elfogadott, leghitelesebbnek hitt verzió az a herma közismert formája, a szépen, frissen, szimmetrikusan fodrászolt királyfej. Sümegen meg különleges oka van, hogy itt álljon a bárd vitéze, hiszen azt a bizonyos hermát itt őrizték vagy 50 éven át.
Szent László szobra Sümeg - Külső képSzent László szobra Sümeg - EgyébSzent László szobra Sümeg - EgyébSzent László szobra Sümeg - Külső képSzent László szobra Sümeg - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 5 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.