Honvéd emlékmű Tápióbicske

Honvéd emlékmű Tápióbicske
Honvéd emlékmű TápióbicskeHonvéd emlékmű Tápióbicske
Honvéd emlékmű TápióbicskeHonvéd emlékmű Tápióbicske

Honvéd emlékmű Tápióbicske bemutatkozása

Jankovits Gyula keze munkáját dicséri az 1849. április 4-én zajlott tápióbicskei győztes csata emlékére állított szobor, mely közadakozásból készülhetett el. A Honvéd emlékmű talapzatán Czillich Ede és Földváry Károly őrnagyok domborműve látható. Az emlékművet 1910. október 23-án emelték fel. A szobrot 2015-ben újították fel

Termál Hotel Vesta Tápiószecső - Kikapcsolódás félpanziós ellátással
Kikapcsolódás félpanziós ellátással
2025.12.28-ig
Termál Hotel Vesta Tápiószecső
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - A Mátra felfedezése a legjobb áron
A Mátra felfedezése a legjobb áron
2026.04.12-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd

Honvéd emlékmű Tápióbicske vélemények

2083
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 682 városban járt márFelfedező - 2240 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43055 feltöltött kép
Érdekes 2023. július 6.egyedül járt itt
A valóság az, hogy lehet, hogy ezt a csatát tápióbicskei csatának hívták, de az emlékmű akkor is Nagykáta területén van. Egyszerűbb leszek: a Tápióbicskét Nagykátával összekötő út mentén. Bárki meglátja, ha arra jár. Tényleg, tedd a szívedre a kezed, hány csatát tudsz felsorolni az 1848-49-es szabadságharcból? Ötöt?
Honvéd emlékmű Tápióbicske - Külső képHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - Külső képHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - EgyébHonvéd emlékmű Tápióbicske - Egyéb