Tarpai szárazmalom Tarpa

Egyéb látványosság
Tarpai szárazmalom Tarpa
Tarpai szárazmalom TarpaTarpai szárazmalom Tarpa
Tarpai szárazmalom TarpaTarpai szárazmalom Tarpa

Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.
Termál Apartman Panzió Nyírbátor

Tarpai szárazmalom Tarpa vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 16.a párjával járt itt
Nem volt nyitva, de körbe jártuk és jól be is lehetett nézni, így kíváncsiságunkat kielégítette e régi fából készült építmény, mely a község egyik gyöngyszeme. Ilyenkor el lehet gondolkodni , hogy régen milyen is volt az élet. Ezt a malmot lovakkal hajtották, de ha nem volt ló? Hát ha az ember enni akart akkor csak meghajtotta maga.
Tarpai szárazmalom Tarpa - Külső kép
2082
Kihagyhatatlan 2022. július 14.a párjával járt itt
A túristvándi nevezetes vízimalom után adódott, hogy persze, hogy meg kellene nézni az egyetlen látható szárazmalmot is. Valamikor a megye szinte minden falvában voltak ilyen szárazalmok, de mára már csak ez maradt népi műemléknek. Mi jut eszedbe Tarpáról? Gondolom, Esze Tamás, meg a kurucok. . . de van itt ez a fából készült híresség is, bizony.
Tarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - BelsőTarpai szárazmalom Tarpa - Külső kép