Bánhidai parasztcsalád Tatabánya

Bánhidai parasztcsalád Tatabánya
Bánhidai parasztcsalád TatabányaBánhidai parasztcsalád Tatabánya
Bánhidai parasztcsalád TatabányaBánhidai parasztcsalád Tatabánya

Bánhidai parasztcsalád Tatabánya bemutatkozása

Kanalas Sándor a fából faragott szobor alkotója, kinek művét 2018. november 29-én avatták fel, a 400 éve történt bánhidai újra betelepítés alkalmából. A tető alatt egy férfit és egy nőt láthattok.

Hotel Árpád Tatabánya - Karácsony
2024.06.15-ig

Bánhidai parasztcsalád Tatabánya vélemények

2082
Érdekes 2023. május 8.egyedül járt itt
A "lakosságcsere", ki- meg betelepülés, sokszor negatív, máskor meg pozitív fogalmak, ez a szobor is valahogy ezzel kapcsolatos. Mióta a történelmünket ismerjük, azóta népeket, népcsoportokat telepítünk ide meg oda. Tatabánya, mielőtt hirtelen bányászváros lett, három falucskából állt, azaz ezek voltak a területén, úgy mint Alsógalla, Felsőgalla, meg Bánhida.
Bánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - Külső képBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - EgyébBánhidai parasztcsalád Tatabánya - Külső kép