A betelepülők hajója Újhartyán

A betelepülők hajója Újhartyán
A betelepülők hajója ÚjhartyánA betelepülők hajója Újhartyán
A betelepülők hajója ÚjhartyánA betelepülők hajója Újhartyán

A betelepülők hajója Újhartyán bemutatkozása

Radóczky Károly tervei alapján, Varró János fafaragó készítette A betelepülők hajója c. művet, másnéven az Ulmer Schachtel-t, így állítva emléket az 1700-as éveben betelepítetteknek.
2016. július 1-jén állították fel a Grassalkovich téren.

Bagolyvár Inárcs - Napi árak reggelis ellátással
2024.10.01-ig
Bagolyvár Inárcs
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd

A betelepülők hajója Újhartyán vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 706 városban járt márFelfedező - 2284 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44076 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 3.egyedül járt itt
Magyarországon több településen is lehet látni ilyen hajókat, pontosabban emlékműveket, amik egy különös hajót ábrázolnak. Pár helyen le is fotóztam őket. Kakasdon, Tevelen is van, meg Vállajon is, emlékszem. Ezek a hajók az Ulmer Schachtelek. Valaha Ulmban a svábok a megélhetetlen elől menekülve ilyen hajókat építettek és és beletartott két hétbe is, mire lecsorogtak Magyarországra a betelepülők.
A betelepülők hajója Újhartyán - Külső képA betelepülők hajója Újhartyán - Külső képA betelepülők hajója Újhartyán - Külső képA betelepülők hajója Újhartyán - Külső képA betelepülők hajója Újhartyán - BelsőA betelepülők hajója Újhartyán - Egyéb