A testvérmadár

Zsámbék-Wettenberg emlékoszlop ZsámbékZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék a térképen

Átlagos 2023. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. május 17.
Zsámbék testvérvárosa Wettenberg, és abszolút helyénvalónak látszik, hogy egy sváb városnak németországi testvérvárosa legyen. Valahol Frankfurt felett található a térképen, Zsámbéktól meg 1012 kilométerre van, ahogy a tábla is jelzi. Ezt az oszlopot 1988-ban tették ide az önkormányzat épülete elé, és csak pár méterre van az un. Török-kúttól. Találgatni lehet, hogy milyen madár az ott az oszlop tetején? Ha madár... egy blog természetesen turulra tippel, hiszen milyen más madár is lehetne itt már. Na, de ez nem ősmagyarkodás, hanem testvérvárosság. Én ezért főnixre tippelnék, ilyen, ehhez hasonló madarat már láttam szoborban, és az inkább főnix volt. Talán az újjászületést szimbolizálja, a régen elszakad svábok meg az őshazájuk partnerkapcsolati újjáéledését. De lehet, hogy nem.
Zsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - EgyébZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - EgyébZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - EgyébZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - EgyébZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - Külső képZsámbék-Wettenberg emlékoszlop Zsámbék - Egyéb
Szépia Hotel Zsámbék - Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon