Sokoldalú kulturális létesítmény

Müpa Budapest BudapestMüpa Budapest Budapest a térképen

Érdekes 2023. áprilisban járt ittÉrtékelt: 2023. április 5.
MÜPA, avagy a Művészetek Palotája, sokféle különböző művészeti ág közös találkozási pontja a IX. kerület megújuló, jelenleg is megújulás alatt álló részén, a pesti Duna-parton, a HÉV sínek mellett, a Rákóczi híd lábánál.
A környezete az évek óta, de még most is zajló építkezések miatt nem túl szép, emiatt rendezetlen benyomást kelt.
2005-ben, azaz már 18 évvel ezelőtt nyitották meg, szóval idén lett nagykorú, de nekem még mindig olyan új épületként hat a városban. A szomszéd, szintén újnak mondható épület az előtte álló Nemzeti Színház.
A MÜPÁ-ban koncerteket, színházi előadásokat és kiállításokat is rendeznek. Állandó szereplők/résztvevők: a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Énekkar és Kottatár, a Ludwig Múzeum és a Nemzeti Táncszínház. A jobb oldali szárnyban kapott helyet a Ludwig Múzeum, és itt van egy elég színvonalas kávézó-bisztró is.
Legutóbb az új Kolodko alkotás, a fülhallgató miatt jártam itt, korábban voltunk a gyerekekkel hétvégi zenés-táncos játszóházban, kakakó koncerten, kézműves alkotóműhelyben, de "felnőtt" programon is megfordultunk itt többször, 2009-ben az Anton Corbijn kiállítása, ami elsőként beugrott.
Évente itt kerülnek megrendezésre a Wagner-napok nagy sikerrel, folyamatos telt házzal.
Müpa Budapest Budapest - EgyébMüpa Budapest Budapest - Egyéb

Müpa Budapest további értékelései

2023.10.21a párjával
Látom, a MÜPA is fent van... na, csak azért, mert tegnap este fergeteges koncerten voltunk, Boban Marković, Parno Graszt, Romafest Gypsy Dance Theatre... szóval, el lehet képzelni! Állva tapsolós, ordítva ünneplős... nem tudtam kivonni magamat ez alól én sem. Közben eszembe jutott, hogy talán...
Danubius Hotel Annabella Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
Hajókázás a Balatonon