Egy csésze kávé, ezúttal papírpohárból

Coffee Cup - Westend BudapestCoffee Cup - Westend Budapest a térképen

2022. januárban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. január 16.
A Westend Bevásárlóközpont legalsó, aluljáró szintjén kb. középtájékon a McDonald's-szal szemben a nyitástól működött kávézó. Azért szeretem, mert itt egy elkülönített részen normális asztaloknál és székekre lehet leülni kávézni, nem a közös éttermes résznél kell tolongani a kétes tisztaságú bútorok között.
Ez a hely éveken át a Costa Coffee kávézója volt, de minekutána ők a pandémia időszakában felszámolták a hazai teljes hálózatukat, így ez az egység is megszüntetésre ítéltetett. Az ő helyüket vette át a Coffee Cup.
A Coffee Cup szintén egy hazai franchise lánc, de még csupán pár egységgel rendelkeznek, úgy tűnik, ők is elsősorban a plázás lokációkra fókuszálnak. Én a Camponában és az Aréna Plázában jártam eddig, illetve most jutott eszembe, hogy a Generali Biztosító Teréz körúti székházának utcaszintjén is van egy kávézójuk, amely nemcsak a biztosító épületéből belülről, hanem az utcáról is látogatható. Bár ha jól láttam, most csak elvitelre árusítanak, nincs helyi fogyasztás, talán szintén a járvány következményeként.
A Coffee Cup brandet 2018-ban hozták létre. Tradicionális, olasz stílusú kávét főznek, amely Dél-Olaszország Campania tartományából érkezik a pörkölő üzemből. A kávéjuk közép-amerikai és dél-amerikai Arabica kávébab-keverékéből származik (pontos országot nem jelöltek meg), amely a leírás szerint kifejezetten gyümölcsös jegyeket ad a kakaó utóízével. A különböző ízesített forró és jeges italokhoz Piemont-i ODK gluténmentes szirupokat és gyümölcs püréket használnak.
A sütemény kínálaton belül a "minden-mentes" desszertek az Édes Kis Semmiség cukrászatából érkeztek.
Ottjártamkor nem volt porcelán csészéjük, ezért a helyi fogyasztáshoz is papír pohárba kaptuk a kávét. Nagyon kedves volt, hogy a barista lány a sajnálkozásra azt felelte, hogy sajnálják, de higgyük el, ők ugyanolyan szeretettel készítik a kávét a papírpohárba is és ugyanolyan finom is lesz. Ez amúgy igaz is volt!
A Cortado 690 Ft-ba került, és valóban nagyon finom kávét főznek! Igaz, szinte mindig várni kell rá, mert egy barista főz 1 db kávégépen.
Az ízesített kávékért mélyebben kell a pénztárcába nyúlni, a Caramell macchiato (3 dl-es) és az Ír csokis latte (3 dl) szintén 1290 Ft-ba került. Mindig van valamilyen szezonális ízesített kávéjuk. Jelenleg a kókuszos forró csoki (2 dl 1290 Ft) és a Mozart latte (3 dl 1490 Ft) az akciós újdonság.
A sütemények szeletárai 890-990 Ft között alakulnak, amiket láttam most a pultban, nemcsak mentesek voltak, sőt, szerintem ezek nem mentesek voltak. Snickers szelet, klasszikus sajttorta, barackos sajttorta, gesztenyés krémes, valamint csokis cookie kekszek. Ezen kívül csomagolt - nem helyben készült - bagel és zsemlés - szendvicseket kínáltak. Az ételek engem abszolút nem hoztak lázba, így vizuális benyomás alapján, és túlárazottnak is találtam. A Westendben belül máshol sütiznék, az biztos.
Kb. 8-10 asztaluk van a kiszolgáló pult 2 oldalán. A rendelés és a fizetés - előre - tehát a pultnál zajlik, majd át lehet venni az elkészült kávét. Nem volt asztalszerviz.
Probléma, hogy a távozó vendégek után jó ideig nem szedték le az asztalokat. Igaz, folyamatosan jöttek a vendégek, ezért a pultból az alkalmazottaknak nem is volt érkezésük kijönni.
Tisztaság:Átlagos
Coffee Cup - Westend Budapest - Étel/italCoffee Cup - Westend Budapest - Étel/italCoffee Cup - Westend Budapest - Étel/italCoffee Cup - Westend Budapest - Étel/italCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - EgyébCoffee Cup - Westend Budapest - Egyéb

Coffee Cup - Westend további értékelései

2023.11.22barátokkal
Barátnőmmel volt randim. Ő ajánlotta a helyet, örömmel fogadtam, tetszett, épp olyan, ahol leülünk, beszélgetünk, bámészkodunk, sütizünk, kávézunk és teázunk közben. Mindehhez egy ilyen hely kell, nyitott (a bámészkodáshoz), (hangos) zene nélkül, kellemes választék a sütikből ízlett a...
Admiral Family Resort Keszthely - Nyári kiruccanás
Nyári kiruccanás