Az első budai vegetáriánus étterem

Édeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem BudapestÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest a térképen

2017. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2017. április 21.
Több mint 10 éves múltra visszatekintő vegán-vegetáriánus étterem a Vízivárosban, a Batthyány tér közelében. A vörösre festett műemléképület nagyon tetszetős, így különösen bizakodtam benne, hogy az ételek is finomak lesznek, nemcsak a "külcsín" kellemes. Mivel én mindenevő vagyok, így számomra nem elégséges a tudat, hogy most itt valami nagyon egészségeset fogok enni, kell az is, hogy finom legyen.
Az étlap naponta változik, de hús természetesen egyik ételben sincs. Az ételek többsége nemcsak vegetáriánus, de a megszorításokban még tovább mentek, vegán az ételek többsége, tejterméket, tojást, állati eredetű alapanyagot nem tartalmaznak, sőt sok esetben lisztet és cukrot sem. Az ételeket kókuszzsírban sütik.
Kínai kel-saláta főzeléket ettem "stefánia" szelettel (790 Ft, 400 Ft), eléggé vérszegény fogások voltak, a fűszerezés nagyon visszafogott, szinte semmilyen. Ezért tartom többre az indiai és a távol-keleti konyhát, mert ők a húsmentes, tisztán zöldségekből készült ételeket is úgy meg tudják bolondítani a fűszerezéssel, hogy nincs az embernek hiányérzete. Nekem viszont itt van. Nem éreztem magam az "édenben", ahogy ígérték. Mivel az ételek nem tartalmasak, nem laktatóak, gyakorlatilag éhes maradtam.
A gyömbéres limonádé xillittel készült (2 dl/360 Ft), abban viszont a gyömbér túl intenzív, szinte erős volt.
A kiszolgálás kedves. A napi étlapon szereplő ételek közül több nem volt kapható (valamilyen alapanyag nem érkezett meg időben a konyhára).
Ételek / Italok:Átlagos
Édeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - BelsőÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étlap/itallapÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - BelsőÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étel/italÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étlap/itallapÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étlap/itallapÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - BelsőÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - BelsőÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étlap/itallapÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - BelsőÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - MosdóÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - MosdóÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - EgyébÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Étlap/itallapÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - EgyébÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - EgyébÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Külső képÉdeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem Budapest - Egyéb

Édeni Vegán – Kézműves Vegetáriánus Étterem további értékelései

2021.10.01barátokkal
Erdélyi professzorasszony barátunk kérte, hogy vigyük el az igazi autentikus vegetáriánus étterembe. Az Édeni Vegán étteremre esett a választásunk. A tulajdonos asszony nagyon kedvese fogadott és igazi családias hangulatot hozott létre. Barátunk kivételével mi nem voltunk jártasak a vegán fogások...
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Senior ajánlat
Senior ajánlat