ZigZag: Új palacsintázó a Nyugatinál - Nagyi Palacsintázója (Szent István körút) Budapest

Hová utazol mostanában? Válassz az Ittjártam.hu segítségével!    Tavasz >>  |  2-3 éjszaka >>  |  Húsvét >>  |  Május 1. >>

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Új palacsintázó a Nyugatinál

2017. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2017. január 10.
A Nagyi Palacsintázója bár évtizedek óta, már a rendszerváltás idején is működő palacsintázó-lánc, de az utóbbi években egyre rosszabb lett a híre, főleg a 0-24 órában nyitva tartó Batthyány téri egységükben lehetett rossz élményekről olvasni vagy akár személyesen megtapasztalni.
A Nyugati tér közelében, a Szent István körúton - korábbi papír-írószer bolt helyén - néhány hete nyitottak meg egy újabb étkezdét. Lehet rám fogni, hogy vakmerő és bevállalós vagyok, de úgy gondoltam, az újdonság varázsa valószínűleg még pozitívan hathat. Amúgy meg a palacsintát kifejezetten szeretem, bármelyik napszakban. Elég nagy alapterületű a belső tér, sok asztallal, bár a hátsó traktusban még néhány szék és fotel ki sincs csomagolva, lefóliázva várják a bevetésüket.
A legolcsóbb palacsinták darabja 220 Ft-nál kezdődik, a felső határ 790 Ft, ez utóbbiak már palacsintatorták, feltételezem, hogy több darab palacsintát tartalmazhatnak. Csaknem 40 féle édes és sós töltelék közül lehet választani. Egy fahéjasat és egy mogyorókrémes-banánosat kértem. A palacsinták előre le vannak sütve, a rendelés után csak töltik őket, és kérés nélkül mikrózzák. Azt megkérdezte a pultos hölgy, hogy porcukrot szórjon-e a tetejére. (nem, nem szükséges) A töltelékkel nem spóroltak. Kiszolgálás és fizetés a pultnál történik, nincs felszolgálás az asztaloknál. Az üres tálcákat és tányérokat is önkiszolgáló rendszerben kell a gyűjtőhelyre vinni.
A mosdó itt nem kóddal működik, viszont nagyon hideg van benn, és a legolcsóbb szürke WC papír van bekészítve.

Ennyire tetszett: Átlagos

1055 Budapest
Szent István körút 21.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2017. február 25.
Óbudán, a Margit kórházzal szemben, a Szalézi Rend Szent Alajos Rendháza mellett, családi vállalkozásként működő cukrászda. Bár a korábbi beszámolók szerint a fagylaltjuk kiváló, sajnos azt februárban nem találtam náluk. A sütemények és torták választéka gazdag, az üvegpult zsúfolásig tele,...

2017. február 25.
Az Andrássy úton lévő egykori Pallavicini palota historizáló-neoreneszánsz stílusú pompás épülete ad otthont a MagNet Bank központjának (jobb oldali szárny), valamint a közösségi térként működő étteremnek és teaháznak (bal szárny). A bejárat előtt fedett teraszon a dohányosok számára...

2017. február 25.
Egy tárgyalásra jöttem a közeli irodaházba, és szerencsére úgy alakult a reggeli forgalom, hogy még volt időm betérni ide reggelire és egy kávéra, még csak kapkodni sem kellett. A GE irodaház aljában működő kávézó nyitott bárki számára, az utcáról nyílik a bejárat, nem kell bemenni az irodaház...