Családi ünnepekre

Remetekert Étterem BudapestRemetekert Étterem Budapest a térképen

Kiváló 2023. júniusban járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 27.
Kitűnő, többgenerációs családi étterem Buda egyik legszebb zöldövezeti részében, a külső II. kerületben, Máriaremetén, a Kisboldogasszony-templom közelében. A kert mögött ingyenes parkolóhelyet alakítottak ki, ahol egy álmos macska szunyókált a sövény tövében. Az étteremnek van kerthelyisége, üveges terasza és L alakú beltere, valamint különterme. Tradicionális helyszínt kedvelők számára akár esküvő, akár családi születésnap, névnap, évforduló megünneplésére nagyon alkalmas helyszín.
A normál étlap mellett Chef ajánlattal is jelentkeznek, amelyeken klasszikus magyaros fogások, vidéki specialitások szerepelnek, némi nemzetközi kitekintéssel színesítve. Többféle gyerekmenüs fogás a legkisebbek részére, valamint kis játszósarok a benti részben. Törekednek hazai alapanyagok, idényzöldségek használatára. Főételek árai jellemzően 4500-5500 Ft között. Mainstream italkínálat, mindegy, úgyis én voltam a sofőr.
A kókusztejes csirkeragu leves gyufazöldséggel a thai konyhát idézte meg ügyesen (2490 Ft), jó kezdésnek bizonyult. Főétel helyett beértem egy kiadós desszerttel, a monarchiát jelenbe hozó Nagymama császármorzsája házi baracklekvárral szép kiadós adag volt (2390 Ft), ezzel bőségesen jól is laktam. A főételek kifejezetten nagy adagok voltak, nagyjából mindenki csomagoltatott.
A házi szörpök közül egy klasszikus málnát választottam (950 Ft/ 5 dl).
Kötelező szervizdíj nincs.
A beltér barátságos, meleg színvilágú, kicsit vidékies, kicsit vintage hangulatot hoz.
A személyzet szimpatikus, kedves, igyekvő. Az ételekre egy kicsit sokat kellett várni, nyilván ez függ a vendégek számától is.
Összességében számomra ez egy 5 pontos élményt jelentett.
Hangulat:Kiváló
Remetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - Külső képRemetekert Étterem Budapest - Étlap/itallapRemetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - Étel/italRemetekert Étterem Budapest - Étel/italRemetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - Étel/italRemetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - BelsőRemetekert Étterem Budapest - Külső kép

Remetekert Étterem további értékelései

2023.08.13családjával
Az egész család volt együtt és nagyon jó ellátás, isteni volt az ételek,a kiszolgálás gyors volt,kisgyermekes családnak megfelelő csak ajánlani tudom biztos visszatérünk
2023.07.10a párjával
Tafelspitz: langyos sápadt lötty, marha szelet ujjnyi vastag mócsing kéreggel, mikro tálkában keserű spenót, ízetlen szószok, sótlan röszti, ellenben vegetás szappan íz. Ajánlott kikóstolásra a bécsi Plachuttába elzarándokolni vagy ezt a fogást elengedni. Cézársaláta: tele tál jégsaláta,...
2023.03.24gyerekekkel
Délután 1/2 5-re foglaltunk asztalt hat felnőtt és négy kisgyerek részére. Barátságos hely fogadott minket, etetőszékekkel, játszósarokkal. A felszolgáló hölgy kedves volt és udvarias mindenben készségesen segítségünkre volt. Az ételek gyorsan megérkeztek,nagyon ízletesek és változatosak voltak a...
Hotel Írottkő K?szeg - Senior pihenés az Alpok lábánál
Senior pihenés az Alpok lábánál