Wekerletelep temploma

Budapesti Munkás Szent József templom BudapestBudapesti Munkás Szent József templom Budapest a térképen

Érdekes 2024. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. március 29.
Wekerletelep temploma a központi Kós Károly téren található. Kispesten a Wekerletelep kialakítását követően, 1926-30 között épült meg a katolikus templom neoromán stílusban. Harangtornya 51 méter magasba nyúlik.
Az altemplomban kriptát alakítottak ki, ottjártamkor nem volt látogatható sajnos.
Fő látványosságai a falakat díszítő freskók. Névadója Szűz Mária férje, Jézus apja (ha szabad ezt mondani....), mondhatjuk, hogy nevelőapja. Foglalkozása ács volt, talán emiatt lett a munkások védőszentje.
Budapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - Egyéb

Budapesti Munkás Szent József templom további értékelései

2023.09.24egyedül
Hétköznap lévén, örültem, hogy nyitva találtam az ajtót és a rácson keresztül is megcsodálhattam e nagyszerű templom belsejét. Nagyon tetszett.
Hotel Wellamarin Zamárdi - Napi árak
2024.12.30-ig
Hotel Wellamarin Zamárdi
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa