Körpince Etyek

Körpince Etyek
Körpince EtyekKörpince Etyek
Körpince EtyekKörpince Etyek

Körpince Etyek bemutatkozása

A történelmi jelentőségű Körpince pince együttes a település legnagyobb vonzereje. Etyeken már a rómaiak idején szőlőtermesztés folyt, de a főváros szőlőskertjévé csak az 1860-as évek közepétől vált. Erről több száz kőből épült pince tanúskodik.

Hotel Abacus Herceghalom - Tavaszi wellness akció
Tavaszi wellness akció
2024.05.31-ig
Hotel Abacus Herceghalom
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval
Wellness pihenés félpanzióval
Portobello Hotel Esztergom

Körpince Etyek vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3354 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96038 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 6. járt itt
Etyeken járva több helyütt is találunk pincéket, gyakorlatilag a kis településen a mai napig meghatározó a szőlőművelés és a borászat. A Körpince vagy Körpince-sor onnan kapta nevét, hogy itt az egymás mellett álló pincék egy gyűrűt, egy kört alkotnak.
Körpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - Egyéb
2099
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 697 városban járt márFelfedező - 2261 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43486 feltöltött kép
Érdekes 2022. szeptember 5.egyedül járt itt
Nos, a körpince az körpince. . . ha Etyeken végigbandukolsz a református templom mellett, az Etyeki pizzéria felé fordulsz, és ott van máris az önkormányzat, attól 50 méterre meg ez a földalattinak tűnő mesterséges képződmény. Biztosan vannak itt vígabb napok is, most egy kicsit talán inkább csendes volt, a kör közepén áll egy színpad, előtte egy mélyedés és azon túl az ívelt padsorok félkörben.
Körpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - EgyébKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Külső képKörpince Etyek - Egyéb