Termálfürdő a parkban

Füzesgyarmati Kastélypark Fürdő FüzesgyarmatFüzesgyarmati Kastélypark Fürdő Füzesgyarmat a térképen

Érdekes 2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. július 23.
A közel 5000 lakosú békési kisváros fő nevezetessége a fürdő, amely az egykori Wenckheim-kastély parkjában található. Sajnos a kastély épületéből semmi sem maradt fenn.A fürdőben gyógyhatású termálvíz található, a benti körmedence és 2 db kinti medence is termálvizes, továbbá kint van egy nyitott úszómedence, egy strandolós-ugrálós medence és egy kismedence a 10 év alatti gyerekeknek.
A benti részben szauna, hideg vizes merülő medence és egyéb szolgáltatások - masszázsok - vehetőek igénybe.
Mi 3 napon is voltunk a 17 órától igénybe vehető kedvezményes jeggyel (felnőtt: 1300 Ft, gyerek: 1000 Ft), de családi jegy és 10 alkalmas bérlet is váltható.
Szép zöld a füves terület, fás, árnyékos részek is vannak, a napozóágyak és a székek ingyenesek. Kedvező, hogy viszonylag kevés a vendég, így nincs tömeg, nincs tumultus, legalábbis hétköznapokon nem tapasztaltuk. Az úszómedence sajnos éppen leengedés-feltöltés alatt volt, így nem lehetett használni. A szauna igénybe vételéhez külön jegyet kell váltani.
A fürdő területén belül egy egyszerű strandbüfé található.
A park előtt ingyenes parkolási lehetőség, elegendő számban.
A fürdő egy kissé retró hatású, nem vadonatúj, vízköves részeket lehet felfedezni, de összességében jó állapotú, nem lerobbant.
A termálvíz igen kellemes, 36-37 fokos, illetve az egyik kinti medencében 40 fokos, az nekem már túlságosan meleg volt.
A vendégkör kedves, barátságos.

Füzesgyarmati Kastélypark Fürdő további értékelései

2022.09.07a párjával
ˇˇSárréti Gyöngyeˇˇ fürdő vize termál víz főként mozgásszervi, nőgyógyászati ideg rendszeri pajzsmirigy problémákra használható
Véndiófa Vendégház Füzesgyarmat - Legjobb ár
2024.11.01-ig