Béke és nyugalom szigete

Elza Café - Sopron Plaza SopronElza Café - Sopron Plaza Sopron a térképen

Kiváló 2023. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 16.
A Fertő-tó környékén nyaraltunk pár napot. Mivel a tankolás miatt be kellett jönnünk amúgy is Sopronba, ha már itt voltunk, bementünk a Sopron Plázába, amelynek nagy előnye Sopron belvárosához képest, hogy itt lehet parkolóhelyet találni, ráadásul ingyenesen. Gondoltuk, valamilyen étkezési lehetőséget biztosan találunk. Ez a terv be is jött, először pizzáztunk, aztán kávéztunk, végül sütiztünk, igaz, azt már részben elvitelre. Szóval a kávézás helyszín az Elza Café volt, amely nekem nagyon tetszett, Rácsos falakkal volt részben elszeparálva a Pláza folyosójától, de mégsem keltette bezártság érzetét. Nagyon kellemes, modern és stílusos a berendezése, kényelmes ülőhelyekkel. Nem zsúfolt, mégis elég sok asztaluk van.
A pultos hölgy nagyon kedves, mosolygós volt. Míg én az egyik üzletben nézelődő gyerekeimre vártam, mondta, hogy maradjak csak nyugodtan, majd amikor a másik üzletbe át kellett mennem fizetni, akkor is mondta, hogy hagyjam csak a cuccaimat a kávézóban náluk, és majd a végén együtt jöttünk ide vissza az egész családdal.
Bár többféle kávékülönlegességet is kínálnak, Whiskey-vel, illetve Bailey's-szel, méghozzá barátságos árfekvésben, mivel én voltam ismét a sofőr, ezt nem kockáztathattam. Mondjuk a Tonic Presszót meg csak utólag láttam az itallapon. Beértem egy melange-zsal (850 Ft), ami finom, bársonyos volt Caffé Vergnano hagyományos, olaszos pörkölésű, szeretem ezt a márkát. Forró csoki 7 féle ízben kapható, valamint Paulsen prémium kategóriás szálas teák is vannak, bár ezek nekem inkább téli italok.
Ételek terén néhány sütemény, valamint retró melegszendvics kapható.
Hangulat:Kiváló
Elza Café - Sopron Plaza Sopron - BelsőElza Café - Sopron Plaza Sopron - Étlap/itallapElza Café - Sopron Plaza Sopron - EgyébElza Café - Sopron Plaza Sopron - EgyébElza Café - Sopron Plaza Sopron - BelsőElza Café - Sopron Plaza Sopron - BelsőElza Café - Sopron Plaza Sopron - Étlap/itallap
Civitas Hotel Sopron - Napi ár reggelivel
Wellness élmények előfoglalással
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
05.17-20.
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?