Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke

városi Egyéb látványosság közül
Egyéb látványosság
Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke
Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető SzatmárcsekeSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke

Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke bemutatkozása

A Szatmárcsekei temető különös fejfáiról nevezetes. A mintegy 600, csónakot formáló fejfákat – melyek stilizált emberfejet, illetve csónakban fekvő embert formálnak meg – máig nem ismert okból helyezték el a temetőben.

Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.
Termál Apartman Panzió Nyírbátor

Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. október 16.a párjával járt itt
Azt gondolom, magyaroknak kötelező egy életben legalább egyszer ide elzarándokolni és Kölcsey Ferenc sírjánál tisztelegni. A csónakos fejfák nagyon érdekesek, különlegesek és e hagyományt tarják a mai napig is, így temetkeznek napjainkban is.
2090
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 689 városban járt márFelfedező - 2250 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43232 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. július 16.a párjával járt itt
Nem nagyon vagyok hivatott eldönteni a vitát, hogy a szatmárcsekei temetőben álló mondhatjuk nyugodtan: világhíres - csónakos fejfák, kopjafák valóban csónakot jelképeznek-e vagy embert ábrázolnak, de erről megoszlanak a vélemények. Én csak látogató voltam, turista, mafla nézelődő.
Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - BelsőSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső kép