33 méter magasan a város felett

Szeged Eye SzegedSzeged Eye Szeged a térképen

Érdekes 2021. novemberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. február 9.
Mi is kipróbáltuk a szegedi óriáskereket, amely a főtéren, a város központjában található, de a város több pontjáról, már messziről is látszik.
Családi jegyet váltottunk (1 felnőtt + 3 gyerek/ vagy 2 felnőtt +2 gyerek) 5800 Ft-ért, amiért 5 kört tehettünk meg. (1 felnőtt jegy 2000 Ft).
Bár ha jól értettem, nem körre számolják a díjat, hanem időre. Ha van új felszálló, akkor megállítja a kezelő a kereket, beszállnak és mehetünk tovább. Talán attól is függ a menetidő, hogy a kezelőnek milyen kedve van, mert a szállodában egy vendég azt mesélte, hogy ők csak 3 kört mentek.
Budapesten már ültem ilyen szerkentyűn, és meg kell mondjam, az sokkal biztonságosabb, zártabb konstrukció, gyakorlatilag egy üvegkalitka. Ez a szegedi viszont teljesen nyitott, ami egy kicsit para 33 méter magasan. Szóval tériszonyosoknak semmiképpen nem ajánlanám. Érdemes a nálunk lévő eszközökre, fényképezőgépre, telefonra is vigyázni, mert a fotózás közben könnyen ki lehet ejteni.
Összességében nekem tetszett, jól látni az egész várost, szép a panoráma tiszta időben.
Szeles, esős időben nem működik.

Szeged Eye további értékelései

2023.12.23családjával
Családommal ültünk fel a Szegedi óriáskerékre az adventi időszakban. Gyönyörű kilátás, felejthetetlen élmény
Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel