Családi cukrászda generációkon átívelve

Viniczai Cukrászda SzékesfehérvárViniczai Cukrászda Székesfehérvár a térképen

2022. októberben járt ittÉrtékelt: 2022. november 6.
Fehérváron a Viniczai név a vendéglátásban fogalommá vált, szinte mindenki ismeri őket. A család már 4 generáció óta meghatározó résztvevője a város vendéglátó iparának, hiszen a dédszülők az 1920-as évek óta működtettek mézeskalács-készítő és cukrászüzemet. A nagypapa fagyizójában sokat jártam gyermekkoromban, sok barátommal, rokonommal együtt, hiszen akkoriban a legjobb házilag főzött fagylaltot készítették (az 1960-as-80-as években járunk) a Vörös Hadsereg útján (később Budai útra változtatták az út nevét). Kedvencem a rumosdió és a rumosmeggy fagyi volt.
Pár évvel ezelőtt Fehérváron járva a Budai úti fagyizót már hiába kerestem, viszont a családból a nagybácsi továbbvitte a hagyományt, és továbbra is családi vállalkozásként nyitottak egy cukrászdát az Erzsébet úton, kb. félúton a kórház és a pályaudvar között. Ez egy külvárosias, kertvárosi része a városnak, ide nagyrészt csak a helyiek járnak, ők is főleg autóval.
Főleg hagyományos, fősodratú tortákat, süteményeket, fagylaltokat készítenek, ez utóbbit csak a nyári szezonban. A sütemények széles kínálatának árazása kedvezőbb, mint amit a fővárosban megszokhattunk, 400-650 Ft között szeletárak jellemzőek. Néhány érdekesebb fajta: mangó szelet, gesztenyés csúcs, Mozart szelet, rumosdiós kocka, Raffaello szelet. Egész tortákat is készítenek, előzetes megrendelésre. A 4 szeletes mini torta 1900 Ft.
Kedvencem, a Rákóczi túrós már elfogyott, ez az egyik közönség kedvenc.
Egy csokis gesztenye szívet vettem (400 Ft), útközben ettem meg.
Helyben nem lehet leülni, csak talpon-állózni egy kerek bárasztalnál.
Kávét, üdítőt is árusítanak.
Őszintén szólva engem a sütik nem győztek meg, átlagosak. Összességében gyenge 4-est adtam.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Viniczai Cukrászda Székesfehérvár - Külső képViniczai Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italViniczai Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italViniczai Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italViniczai Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italViniczai Cukrászda Székesfehérvár - Külső kép

Viniczai Cukrászda további értékelései

2016.12.23a párjával
Családon belül talponálló cukrászdának is nevezzük az egyik kedvenc fehérvári cukinkat. Finomak a sütemények, kedves a kiszolgálás, de sajnos nem lehet leülni. Legutóbbi látogatásunk után egy bevásárlóközpontban derült ki, hogy (nem először) elhagytam a fototáskám. Gyorsan vissza a Viniczaihoz,...
Hotel Platán Székesfehérvár - Barangolás a Bory-várban
Barangolás a Bory-várban