Minden évszakban, minden korosztálynak

Vácrátóti Arborétum VácrátótVácrátóti Arborétum Vácrátót a térképen

Kihagyhatatlan 2017. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2017. szeptember 2.
Gyönyörű természeti környezet, ahol minden adott a pihenéshez, relaxáláshoz, sétáláshoz, több órát lehet itt tartalmasan eltölteni. A bejárattól balra Berkenye-ház néven interaktív kiállítás és foglalkoztató a gyerekeknek található, majd több útvonalon indulhatunk el az arborétum területén. Ingyenes térképet nem adnak a belépő mellé - talán így is tesznek valamit a felesleges papírhasználat ellen - , viszont több helyen találunk útbaigazító táblákat a séta során. A bejárat után kihelyezett térképet lefényképezve bármikor be tudjuk később is azonosítani, hogy éppen merre járunk.
A természet ezer apró csodája vár ránk. Van itt vadregényes erdő, keleties táj bambuszerdővel, alagút, kilátó, vízimalom, templomrom, sziget és félsziget, romantikus hidak, zöld rét, zöldségeskert és számtalan virágágyás, patak, kis tó vízililiommal, erdei szamóca, aranyhalak, szitakötők, pillangók, kacsák és még egy béka is felbukkant. A sétautak mellett több helyütt vannak padok. A park északi végéig érdemes végigsétálni, mivel itt találjuk az üvegházat, ahol nekem a flamingó virágok tetszettek legjobban, de a kinti rózsakert is nagyon szép.
A felnőtt belépő 900 Ft, 6 éves kor alatt ingyenes. A bejárat előtti parkolóért nem kellett fizetni.
Jó volt ide eljönni és pár órára kiszakadni a város nyüzsgéséből.
Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót - Vácrátóti Arborétum Vácrátót -

Vácrátóti Arborétum további értékelései

2024.02.28a párjával
Gyönyörű hely! Kényelmesen bejárható! Kellemes időtöltés! Megéri elmenni! Szerintem még visszatérünk máskor is! Csakis ajánlani tudjuk!
2023.09.29gyerekekkel
Amikor beléptünk a kapun , pillanatokon belül tudtuk, hogy valamilyen csodálatos, nyugalmat árasztó helyen vagyunk. A Japán bambuszliget, a növények színes tömkelege, a pálmaház, a vízesés mind-mind magával ragadja az embert. Az illatkavalkád még otthonra is elkísért , és úgy éreztem, hogy még...
2023.08.10a párjával
Imádom hely!! Csoda hely!! Minden pillanata tetszett, egy csodaszép Arborétum... rendezett, több órás programot kínál. A büfében a kürtöskalács nagyon finom. Minden évszakban csodás lehet, mi éppen ősszel jártunk itt.
Libra Hotel Veresegyház - Romantikus kikapcsolódás
Romantikus kikapcsolódás