Hotel Hévíz Superior, vagyis a vendéglátás legalja.

Hévíz Resort & Spa CserszegtomajHévíz Resort & Spa Cserszegtomaj a térképen

Szörnyű 2013. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2013. szeptember 8.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Kedvesem hívta fel nemrég a figyelmem egy Kupon világ által kínált pihenési lehetőségre, miszerint 30 000 forintért az ember a párjával kettesben két éjszakát, és három napot tölthet el all inclusive körülmények között egy wellness szállodában. Azt gondoltam ez még a Budapest-Cserszegtomaj-Budapest útiköltséget beleszámítva sem egy indokolatlan befektetés, így megegyeztünk, hogy belevágunk. A tájékoztatóban privát jacuzzi használatára jogosító kupont, és masszázsra jogosító kupont ígértek, a magától értetődő korlátlan teljes ellátás mellett. Szimpatikus fotók a szálloda oldalán, megnyerő mosolyú fiatalokkal. Azt gondoltuk jó helyen leszünk ott. A megérkezést követően az épület frontját tekintve, egy félkész betonlépcső fogadott minket madzaggal lezárva, mellette stócokban álló burkolókővel. Valahogy bejutottunk, és kicsit meg is nyugodtunk, hiszen kellemes közeg fogadott minket. Sőt mi több welcome drink néven két pohár kellemes fanyar fehérbor mellett várhattuk meg a papírmunkát. Ezt követően a pulthoz szólítottak minket, és jött a hideg zuhany. Elénk gördítettek egy 24 900 forintos számlát amin a tételek nem voltak megnevezve, csupán a szállás szó díszelgett mellettük. Plusz 5000 Forint kaució. Rákérdeztem mik ezek. Ilyenek derültek ki, hogy például 1300 forint egy napra az autóm parkolási díja, a hely előtti murvás területen, illetve, hogy hétvégi felár gyanánt 10 000 forintot fizetünk a két hétvégi napra, mind emellett az is kiderült, hogy egyik kuponunk sem használható fel magában jacuzzizni, vagy esetleg masszíroztatni, hiszen ezek csak kedvezmény kuponok, tehát még rá kell fizetni mindkettőre, hogy valami legyen. Ez hozzáteszem sehol, nem volt feltüntetve korábban, tehát aki jóhiszeműen ezt az ajánlatot preferálta a többi Kupon Világos ajánlattal szemben, hiszen itt majd megmasszírozzák a privát jacuzzizása után az tévedett. Az egész hely egy családi vállalkozásnak tűnt, ahol hamar kiderült, hogy László aki majd körbevezet minket egy személyben masszőr, szerelő, szakács, lovász, stb..... így az sem volt furcsa, hogy takarítónő sincs, legalábbis mi nem találkoztunk vele. Szappan,kuka, és használható konnektor sincs a szobákban, csak valami újságból kiszedett termékmintaként szolgáló sampon szerű lötyi. Itt jegyezném meg, hogy a fürdő nem szellőztethető, pedig a mellékhelységgel egyben van. Minket egy emeleti szobában helyeztek el, melyet egy a külön épület külsején felfutó csigalépcsőn lehetett megközelíteni, nagyobb probléma lehetett ez annak a fiatal párnak, akik a mellettünk lévő szobában öt percenként azzal kellett, hogy foglalkozzanak, hogy a két éves gyermekük le ne essen a csigalépcsőn, ugyanis figyelmességből őket is ide helyezték el. A vacsora all inclusive mi voltunk ellenére az általuk kiválasztott néhol felismerhetetlen alapanyagokból készült gulyásleves szerű dolog volt erősen spórolt húsmennyiséggel. Majd egy tapadós rizzsel tálalt ragus összevisszaság következett. Ez volt a Magyaros menü tudtuk meg. Ugyanis kétféle menü létezik náluk, ez és a Mediterrán, amiről megtudtuk egy ismerős pártól, hogy egész elviselhető lesz, hiszen tényleg ez a két fajta ételsor váltja egymást egész héten. A vacsorát követően egy órával később közölték, hogy már semmilyen kajájuk nem maradt nem tudnak segíteni. Gondoltuk a Jacuzzi majd feledteti a bánatunk. A jacuzzi egy a néha autóutak mentén látható élére állított előregyártott medencék egyike volt kb 2,5 méteres átmérővel, és házilag beleszerelt befúvókkal, amik ha véletlenül működtek is csak habosra verték fel az egyébként klórtól bűzlő vizet ami tapintásra csúszós volt. Az úszómedence ugyancsak előre gyártott medence volt de ebbe már beleragasztottak egy konyhai linóleumpadló réteget körbe, aminek kőmintázata volt ugyan, de műanyag érzete is. A privát jacuzzira „csak” 1500 forintot kellett ráfizetni, úgyhogy belementünk, de gyorsan ki is derült, hogy ez csak húsz perc, és attól privát, hogy nem mászkál körülöttünk a masszőr, szerelő, szakács, lovász mint eddig folyamatosan, hanem most lekiabálnak a lépcsőn, hogy lejárt az idő. Hozzátenném, hogy egy kamera bámulja a jacuzzit. Másnapi reggelink során egy nagyszerű eddig sosem látott lehetőség fogadott minket, miszerint egy kedves mosolygós leányzó a kiválasztott alapanyagokból készített rántottát, csakhogy az alapanyagokat szabad kézzel fogdosta össze mielőtt azok a serpenyőben reméljük sterilre sültek volna.A kávés, és a forróvizes melegítőkön nincs feltüntetve a tartalmuk, nem, hogy az hogy adagoló fülük miért van letörve ezzel hámsérülést okozva.Ami elfogyott a svédasztalról annak tányérját elvitték, de nem ám utántöltés céljából. Reggeli alatt egy nevetséges rádióadó szólt rosszul behangolva, így egy sistergések közül előbukkanó kavalkádot halgattunk végig, így nagyon kellemes volt beszélgetni is. Közben jeleztük, hogy nincs evőeszköz az asztalnál, a pincér pedig közölte, hogy akkor más asztaloktól elvehetünk nyugodtan, persze az meg piszkos volt, mármint nem használt, hanem rosszul elmosogatott. Az ebéd sem volt jobb, hiszen húsleves volt amiben egy darab hús nem volt, répa, és gyökér azonban gazdagon. Illetve korhely leves is volt ami kb 5 kg káposzta volt sós vízben két karika égett kolbásszal per szálloda vendégei.
Volt ám süti kupon is, amiért kaptunk két kókuszkockát, ami mondjuk iskola büfé színvonal volt na. Ezután jött az egyik kedvencem az „Olasz Penne” amin szósz helyett egy trutyi volt, reszelt sajt helyett pedig ez a növényi alapanyagú ehetetlen sajtutánzat, ami hőre meg sem olvad, gondolom sejtjük milyen étvágygerjesztő volt. Legalább annyira mint a mediterrán fokhagymakrémleves amiben úsztak a félig főtt sima hagyma darabok, és elvált egymástól egy sűrűbb lé (talán rántás) és egy viszkózusságát tekintve folyékonyabb adalék. Ha esetleg nem tudná az ember megenni a sütit és föl szeretné vinni a szobába, vagy esetleg ki az étteremből, akkor arra tábla szólít fel, hogy ezt MINIMUM 2000 forintos áron teheti meg, amit a kollégánál le is kell adni. Mindkét este pizzát rendeltem a szobánkba.
Másnap reggel közölték a fiatal párral akikkel együtt bandáztunk, hogy sajnos annak ellenére, hogy ez egy 3 nap 2 éjszakás kupon amivel jöttek, menniük kell a 10:30-ig elhagyott szobájuk hátrahagyását követően. Erre begurultam, hiszen közös programot terveztünk, és minket az érkezéskor megnyugtattak, hogy addig maradunk amíg szeretnénk. Erre egy kolléga közölte velem, hogy nem tud segíteni de odahívja a feljebbvalóját aki majd segít. Majd hátrament 2 perc múlva, hogy a kolléga azt üzeni sajnos menniük kell. Mondtam, hogy ne üzengessenek, hanem hívja ide, de azt mondta nem tud többet segíteni. Akkor viszont hogy 3 nap a buli. Érkezés napján 3:00-tól vehető át a szoba, a távozás napján pedig 10:30 kor lépés van. Segítek ez 1,5 nap. Ennek ellenére mondtam a párnak, hogy ne foglalkozzanak vele jöjjenek csak le a wellnessbe ami inkább badness, de mindegy. Így is lett majd egy óra múlva távoztak, így megszegvén az összes létező szabályt amit lehet.
Összefoglalván, ha valaki igazán kellemetlenül megtűrve akarja magát érezni a beígért ár duplájáért egy egyébként szép környezetben, idióták kezei közt akkor irány a Hotel Hévíz Superior.Persze csak ha nem zavar senkit a rossz alaphangulat a többi vendég esetében, akik mind ugyanezeket a dolgokat sérelmezik fennhangon a szálloda különböző pontjain. És mint kiderült az interneten is ugyanez a vélemény róluk lépten-nyomon.
Minden erőmmel azon leszek, hogy ezt az irományt eljuttassam az összes lehetséges szálodákkal, és vendéglátóegységekkel foglalkozó sajtóorgánumhoz, illetve a helyi ÁNTSZ-hez, és minden nemű panasz fórumhoz ami csak létezik. Ide a kutyámat nem küldeném el.
Üdv a 28-as szoba rabjai.
Személyzet:Szörnyű
Tisztaság:Átlagos
Ár / érték arány:Szörnyű
Kényelem:Gyenge
Szolgáltatások:Szörnyű
Étkezés:Szörnyű
Elhelyezkedés:
Hévíz Resort & Spa Cserszegtomaj - EgyébHévíz Resort & Spa Cserszegtomaj - Egyéb

Hévíz Resort & Spa további értékelései

2023.08.22barátokkal
Imádjuk a zalai táj varázsátSzuper wellness részleg finom étrlek kellemes pezsgős esték kedves személyzet
2019.08.06a párjával
Felújítottnak van hirdetve, de minden lerakott betonkocka mozog, még az emeleti teraszon is. Van ugyan benti medence, de linóleummal van beborítva, ugyanis az alatt is billegnek a csempék, vagyis nem tudom mik, de ilyet még nem láttam. Kissé veszélyes hely olyannak, aki nem készül rá, hogy...
2018.11.12családjával
A sok negatív megjegyzések után örömmel láttuk,hogy egy szép környezetben szép modern szálloda és étterem fogadott. Az ételek mennyisége és minősége kiváló volt. A hotel jakuzzija és a medencéje tiszta kellemes volt. A szobák mindegyike teraszos. Mivel nagyon jó időt fogtunk ki,igy...
Casa Ninfea Panzió Cserszegtomaj - Legjobb ár önellátással
Legjobb ár önellátással