Test és lélekmegújító üdülő és gyógyító közeg.

Mátrai Gyógyintézet KékestetőMátrai Gyógyintézet Kékestető a térképen

Kiváló 2015. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. május 17.
Ebben az intézményben üdülőként és szanatóriumi ellátottként is jártam 1-1 ízben.
Aki szereti és értékeli a természetet szépségeit az itt remekül fogja érezni magát.
Amikor első ízben üdülőként jártam ott, mindennel meg voltam elégedve, lenyűgözött a természet közelsége, a jó levegő, a csend.
Az alkalmazottak nagyon kedvesek, segítőkészek. Gyönyörű tisztaság van mindenhol, ami ellensúlyozza azt, hogy az épületre bizony ráférne egy jó nagy tatarozás.
Következő évben a szanatóriumban voltam 3 hétig. Ismerve a környezetet semmi csodát nem vártam, de ami szobámba való belépésemkor fogadott egy kicsit elvette a kedvemet az intézményben való tartózkodásból.
A szobák két ágyasok, én az északi oldal egyik szobájában kaptam helyet, az ablakon kinézve hatalmas, sok-sok telet megélt fenyőfák néztek vissza rám. Ez a látvány kicsit tompítja azt a negatív érzést, ami a szoba kopott parkettája, a múlt század, annak is az elején készült és idehozott bútorok (2 ágy, két éjjeliszekrény, 1 asztal, 2 szék és egy behemót kétajtós ruhásszekrény) hangulata áraszt. A ruhásszekrényt becsukni két belekalapált és elhajlított szöggel lehet.
A fürdőszoba három zuhannyal és a 2 női WC a folyosóról, annak is a végéről nyílik.
A nővérek, kedvesek, udvariasak és nem utolsó sorban nagy hozzáértéssel teszik a dolgukat.
A főorvos úr - mint azt a telefonon történt beszélgetésünkből már korábban leszűrtem - végtelen aranyos, udvarias, kedves úriember.
Mindent egybevetve nagyon szuper 3 hetet töltöttem el ott és testben, lélekben gyógyultan, frissen, üdén tértem haza.
Már alig várom a június 21-ét, mert akkor ismét odautazom egy háromhetes gyógykezelésre.
Személyzet:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Kényelem:
Szolgáltatások:
Étkezés:
Elhelyezkedés:
Mátrai Gyógyintézet Kékestető - Külső képMátrai Gyógyintézet Kékestető - KörnyékMátrai Gyógyintézet Kékestető - EgyébMátrai Gyógyintézet Kékestető - KörnyékMátrai Gyógyintézet Kékestető - Környék

Mátrai Gyógyintézet további értékelései

2019.03.25a párjával
Galyatetőről túrázva tettük meg az utat, és élveztük az abszolút tiszta levegőt. Jó hosszú a "kaptató" felfele, tehát erre volt időnk bőven. Párom foglalta a szállást, én most jártam itt először. Egy régi retro épület fogadott Bennünket, amit helyenként már fel kellene újítani. Kedves volt a...
2016.08.05a párjával
Remekül éreztük magunkat. A wellness rész király, van pingpong, egy köpésre a Kékes és a levegő szupertiszta.
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Felejthetetlen pillanatok
Felejthetetlen pillanatok