busójárás közelről csak kettőnknek

Busóudvar MohácsBusóudvar Mohács a térképen

Kihagyhatatlan 2015. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. május 11.
Mohácson a Szent János Hotelben töltöttúnk 3 napot. Mivel ez a szeptemberi időpont nem a busőjárás ideje, így a muzeumba mentünk.
Felejthetetlen élmény volt. A busók mellett az állatok is valódi látványt nyujtottak. A kereplők, csörgők, zörgések, és mindenféle hang hallatszott, ami a valódi felvonuláson is hallható. A berendezett konyhába szinte beültünk volna jóizú falatozás közbeni beszélgetésre.
A fő attrakció a máglyagyújtás volt, aminek a ropogása és szinte valódi lángolása közvetlen mellettünk, teljesen elragadott. Ezt az élményt az igazi felvonuláson a nagy tömeg miatt nem tudtuk volna átélni. Felpróbálhattuk a maszkot is amit igazi emberes dolog hordani a súlya miatt.Ezt az élményhalmazt mindenkinek ajánlani tudom.
Busóudvar Mohács - Busóudvar Mohács -

Busóudvar további értékelései

2019.10.08egyedül
Egyszer már voltam busójáráson. Fáztam. Hömpölygött a tömeg. Itt a Busó Házban egy kedves hölgy végigvezetett, pedig csak egyedüli látogató voltam. Sokat megtudtam az álarcokat faragó dinasztiákról, az álarcok anyagáról, az ördögszekérről, a különlegesen díszített harisnyáról, a szép nem...
Ponty Poronty Vendégház Nagybaracska - Pihenés áprilisban, májusban, júniusban, júliusban
Pihenés áprilisban, májusban, júniusban, júliusban
04.30-07.29.
Ponty Poronty Vendégház Nagybaracska