Magdaléna5

Magdaléna5 adatlapja

Elkészítettem Sissi - Erzsébet Császárné, Királyné ruháinak replikációit.
A ruhákat megalkottam az eredeti festmények, fotók és hosszas történeti kutatások eredményeként, valamint ötleteket és inspirációkat a Sissi filmekből is merítettem, mivel a filmek alkotói is a történeti képekről, festményekről és történeti feljegyzésekből alkották meg a kosztümöket.
A ruhákhoz használt anyagok, gyöngyök, diszítések beszerzése is komoly felkészülést igényelt, hiszen szerettem volna a lehető legjobban visszaadni Sissi, Erzsébet Királyné egykori ruháinak hangulatát és látványát.
Az első munkám a gyönyörű koronázási ruha, mely nagy kihívás volt számomra, majd ezeket követék a többi ruhák, melyeket nagy pontossággal, szeretettel készítettem, a Sissi-re jellegzetes gyöngyök, csipkék, masnik, fátyol, ékszerek, kötény, swarovszki kristályok az eredeti ruháin gyémántok ragyogtak - az uszály, kötény, fátyol mind láthatóak a csodálatos koronázási ruhán.
Az legnépszerűbb öltözete a magyaros díszruha, amit 1855-ben festettek meg: rózsaszín brokát szoknya, ezüstköves díszmagyar felsővel. Látható a csodálatos svájci blúzos ruhája, mely szintén egyedi, Sissi-re jellemző diszítések mutatkoznak meg rajta szintén.

A kiállításunkon a ruháin keresztül a látogatók megismerkedhetnek Sissi életével, korszakaival, bepillantást nyerhetnek a ruhákhoz kapcsolódó történetekbe, az udvari etikett rejtélyes viszonyaiba is.
A kiállított ruhák viselettörténeti szempontból is érdekesek, értékesek, mivel megelevenítik az akkori kor ruhatörténeteit is. Erzsébet Királyné nem volt egy divatdiktátor, ennek ellenére nagyon befolyásolta az akkori kor öltözködési kultúráját.
Nagyon szeretem és tisztelem Királynénkat, azért kezdtem el hosszú évekkel ezelőtt mindig többet foglalkozni életével és ruháival. Nagy álmom vált valóra akkor amikor létrehoztuk kiállításunkat, azzal a szándékkal, hogy az emberek is részesei lehessenek a régmúlt idők hagyományainak és egy kicsit visszahozzuk Királynénkat.
Az 1860-as évek közepén, végén jelenik meg a következő szín, a lila, ezután a szürke jön, amely a költészetét is megihleti.
Életének utolsó korszakában a fekete dominál, mert haláláig gyászolja fiát, Rudolfot.
Ahogy öregszik, illetve idősödik, gondosan ügyel arra, hogy ne maradjon utána korát eláruló, előnytelen fénykép, festmény, és arra is, hogy ruhája fülig érő gallérja és laza csipkefodor takarja a kellemetlen ráncokat, és az élesedő állvonalat.
Idősebb korában már véglegesen kialakult, jellegzetes ízlése, e szerint készítteti ruháit. Első pillanatban ezek az öltözékek majdnem egyformák, pedig mindig a legutolsó módit követik, de szabásuk, díszítésük visszafogott, a napi divatnál egyszerűbb. Néhány állandó formai megoldás utal a királyné egyéni ízlésére: szereti a fekete gyöngyöt, és zsett-et, a dús csipke, vagy muszlin mellzsabót, a redőzött mellrészt, vagy álboleró szerű megoldást, a vállát szélesítő buggyos ujjat vagy vállfodrot, és nem utolsó sorban a széles, redőzött selyemöveket, amelyek hihetetlenül vékony, két kézzel átfogható derekát kiemelik.

A magyar Királynéért az emberek ma is rajonganak. Sissi nemcsak kivülről volt szép, hanem belső szépsége is sugárzott. Nagyon fiatalon lett császárné, de volt benne annyi erő, hogy szembeszálljon anyósa, Zsófia akaratával és igazi uralkodóvá váljon. Meghódította az arisztokráciát, a monarchiát és egész Európát!
Remélem, hogy kiállításunk és munkáim elnyerték tetszésüket és személyesen is ellátogatnak hozzánk, hogy felidézzük a múlt történelmi eseményeit, és kicsit együtt legyünk Erzsébet Királyné-val.
Akire emlékezünk, az soha nem hal meg!
A férjemmel, és időnként a gyerekeimmel, de szoktam egyedül is utazni, mivel nagyon szeretek utazni, megismerni új helyszíneket, és gyüjteni a sok-sok emléket.
Ilyen vagyok
Környezettudatos  •  Természetbarát  •  Házias ízek kedvelője  •  Tésztakedvelő  •  Magyaros ízek kedvelője  •  Kisállattal utazó  •  Aktívan pihenő  •  Kultúraéhes  •  Gyógyvízben ázó  •  Vízimádó  •  Szeretem az életet.
Regisztráció2023.09.08
Utoljára itt2024.04.01

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 23.a párjával járt itt
Nagyon jól éreztük magunkat, a személyzet nagyon kedves, családbarát, szépen kialakított élménybirtok. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Felhasználó fényképei:
Rádpuszta Gasztro Élménybirtok Balatonlelle - Rádpuszta Gasztro Élménybirtok Balatonlelle - Rádpuszta Gasztro Élménybirtok Balatonlelle - Rádpuszta Gasztro Élménybirtok Balatonlelle -