szállásgazda

szállásgazda adatlapja

Geológiai, számítástechnikai és társadalomtudományi végzettségekkel dolgoztam néhány évtizedet s most nyugdíjasként egy szépen felújított parasztházat adok ki turistáknak az Őrségben, Veleméren. Én az egész életemet is le tudnám élni ezen a gyönyörű tájban elterülő telken. Én ugyan monomániásan hajtogatom, hogy külföldi utak helyett inkább a tóka környékét rendezném ásóval és lapáttal a dambhajlatban, de senki sem veszi komolyan a családból. Ott, a tóka mellett ugyanis csend van és béke. A kristálytiszta levegőről és a madárcsicsergésről nem is beszélve. Sorra nyílnak a tavaszi virágok után a nyáriak és az ősziek - én meg figyelhetem őket. Tud ennél szebbet bármelyik utazási iroda?
Nekem ugyan nincs sok kedvem kimozdulni az őrségi portámról, de a feleségem és a fiaim néha befizetnek egy-egy kirándulásra, ezért aztán időnként el kell hagynom. Hol Amerikába visznek, hol Spanyolországba, Olaszországba vagy Franciaországba. Régebben Isztambulba is elvittek, meg Thaiföldre. Most érik egy svájci út terve. Ennek a sok ráncigálásnak köszönhetően akaratlanul is kialakult némi áttekintésem a turizmusban érintett tájakról, szállásokról, éttermekről, látnivalókról. S mivel a családban van szállodaipari szakember is, ezért izgalmas szakmai nézőpontokkal is szembesülhetek. Legjobban autóval szeretek menni, ha a fiaim vezetik. Ennél jobban már csak a szervezett autóbuszos túrákat szeretem, mert ott még annyit sem kell tervezgetnem. De mindezeknél jobb a hazatérés, amikor kipihenten előveszem a képeket és feltöltöm az ittjártam.hu-ra. Mert mindig megköszönik. Jó utat!
Ilyen vagyok
Városi barangoló  •  Nyugalomra és csendre vágyó  •  Húsimádó  •  Házias ízek kedvelője  •  Tésztakedvelő  •  Magyaros ízek kedvelője  •  Kultúraéhes  •  Gyógyvízben ázó
Regisztráció2016.03.30
Utoljára itt2016.06.22

Kihagyhatatlan 2016. június 14.a párjával járt itt
A "Szent Márton és Pannónia" kiállítás egyik felét néztem meg a szombathelyi Iseumban. A kiállítási tárgyak között elsőként egy korai keresztény (IV. századi) sisak orrvédő lemeze keltette fel a figyelmemet. Ezt még a televízióban látott ismertetőben szúrtam ki és ennek hatására határoztam el, hogy felkeresem a kiállítást.
Felhasználó fényképei:
Iseum Savariense Régészeti Műhely és Tárház Szombathely -